Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viselitek az állandó...

Hogy viselitek az állandó "tanácsadást"?

Figyelt kérdés
Amióta babát várunk (34. hétben járok), mintha megszűnt volna létezni minden más. Az idő előrehaladtával egyre rosszabb. Ha valaki meglát, a hasméretemmel van elfoglalva, tapogatja, kérdez max pár általánosat, majd 20 perc után eldinul a kéretlen tanács áradat. Mikor mit hogyan kezeljünk, mit vigyek feltétlenül a kórházba, mit érdemes megvenni, mit nem, hogyan készüljek a szoptatásra, előjönnek a saját régi emlékeik, az ő gyerekeik mit hogy viseltek, stb. Megpróbálom elterelni a szót, de 3 mondat múlva megint ugyanott tartunk. Én komolyan már kerülöm a gyerekes nőket a környezetemben, mert pár mondat után azt érzem, hogy csak bólogatok és belealszom a témába, annyira untat. Sokat olvasok, szülésfelkészítőre járok, a védőnőnk is tök jó, én nem akarok mindig mindenhol erről beszélni... Ez mostmár mindig így lesz? Ti hogy viselitek?
2022. ápr. 11. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Óóó igen. És lesz ez még rosszabb is, amikor már a kaki színe és állaga, meg a tejed mennyisége lesz a fő téma.

Én igyekszem higgadtan kezelni, végig hallgatni az illetőt. 5 hónapos a kislányom. Egyik füleden be, másikon ki... Máshogy nem lehet, mert megzakkansz. Kitartás!

2022. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás!
2022. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Akkor most képzeld el, milyen az, amikor az öregasszony együttérző arccal megkérdezi, hogy sok van még hátra a szülésig? Én meg nem is vagyok terhes, sőt gyereket se akarok soha.
2022. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak rosszabb lesz :D nekem a férjem haverja tanácsolta, hogy most már álljunk át a tápszerre, mert meg fog ereszkedni a mellem. A kedvencem, hogy 3-6 hónapos kora között, nem hagytak békén a pürével. Bárhova mentünk, elkerekedett szemmel: még nem eszik??? Szegény baba. Mindenki jobban tudja mi kell a gyerekednek. Én mosolyogva szoktam mondani, hogy köszönjük, de a gyerekünket mi szeretnénk elrontani :)
2022. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig csak annyit mondok, hogy hallott tőlem olyat, hogy ,,Neked mi a véleményed”, ha nem, akkor nem érdekel. Mivel minden olyat tervezek, ami nekik kínai, így nem is érdekel a véleményük (mosható pelenka, ec, hordozás, blw). Szóval nem érdekel, hogy ki mit mond. Nem fogok 6 hónapos kora előtt neki semmit adni, nem fogok a kórházban vizet itatni vele stb. Ezeket is mondták nekem 🙄
2022. ápr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
3# cikii 😂
2022. ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán izgatom magam rajta, csak tényleg marha unalmas és nem értem miért kell ezt. Amikor megjegyzem, hogy hát ahány anyuka annyiféle tanácsot kaptam már és nyilván majd kialakítjuk a saját dolgainkat, akkor meg egoista vagyok, aki azt sem tudja mi fán terem az anyaság és "majd megtudod"... Na ez már az idegesítő kategória, így többnyire maradok a bólogatásnál. Valóban csak elképzelésem van, de én eldöntöttem, hogy senkinek nem kívánok megfelelni, csakis magunknak, az újdonsült kis családunknak és innentől kezdve nem igen érdekelnek ezek a hasznos kis tippek... 100-ból egy talán, ami megüti a fülem, mert még nem hallottam róla és érdekes lehet. De megnyugtató, hogy nem csak az én környezetem ilyen. :D (Bocsi)
2022. ápr. 11. 16:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Én olyanoktól szívesen hallgatom tanácsot, akiktől kérdezek. Amúgy meg elküldök mindenkit a francba. Például pont pár hete volt, hogy egy anyukával beszélgettünk és téma lett a gyapjú, mint ruha. Elmondta a tapasztalatait, de azt is hozzátette, hogy nem mindenki szereti és nem mindenkinek való. Szóval nem a ,,csak ezt add a gyerekre, mert amúgy hülye vagy” ember volt. Ezzel pedig engem annyira meggyőzött (pedig nem volt célja), hogy utánaolvastam és be is szereztem magamnak egy vékony gyapjú nacit és tényleg jó tapasztalataim vannak. Ezáltal pedig a babaruhákat is így próbálom meg beszerezni. Szóval azért van különbség.
2022. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is ez volt. És sajnos tényleg csak egyre rosszabb, mert mindenki úgy gondolja, hogy teljes joggal belepofázhat a te gyereked nevelésébe. Nekem az abszolút kedvencem az étkezés téma. Imádom, hogy azok tudják a legeslegjobban, hogy kell ezt csinálni, akik alsó hangon 40 kiló felesleggel rendelkeznek és nem tudják elképzelni az életet a cukor-olaj-liszt szentháromság nélkül.

Meg kell tanulni elengedni. Akkor is menni fog, ha ismeretlen szituációba kerülsz hidd el, mert az anyai ösztön elég erős. 😉 Kitartást!

2022. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Engem a szülés után ez sokkal jobban zavart, van tejed? Szopizik? Volt gatmetszés?😅
2022. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!