Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig viselitek a fejfájást?

Meddig viselitek a fejfájást?

Figyelt kérdés
Eszméletlenül sokat fáj a fejem. Az első trimeszterben vagyok, most pl. két napja erősen lüktet. Reggel már nem bírtam tovább és bevettem egy fájdalomcsillapítót (paracetamol) miután végig szenvedtem az egész éjszakát. Most ott tartok, hogy megint be tudnék venni egyet, borzasztóan fáj. Meddig lenne normális tűrni?
2021. okt. 30. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz kérdés, ugyanezt éltem át illetve még mindig idonkent. Csak nekem bejott mellé a magas vérnyomás is. Sajnos neken kellett már rendes, migren gyógyszert is bevenni, természetesen orvossal egyeztetve nem magamtól. Azt hittem a masodik trimeszterben elmulik, hát francokat, múlt hét csütörtök óta egyedül tegnap nem fajt a fejem, amúgy minden nap fáj. Ha enyhébb általában egy kávéra elmulik (főleg ha teszek bele citromot) ha nagyon durván elviselhetetlen és már kora, reggeltol késő estig fáj akkor rubophen vagy algopiryn nospa, de azt is csak ritkán.
2021. okt. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
(a babanak is jobb ha anya nem szenved, legutóbb pl anyukám mondta hogy vegyek már be egy rubophent, ne szenvedjek tovább, miután 3. Napja fájt a fejem..)
2021. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Néhány óra után vettem be gyógyszert. Nem szenvedek csak azért, mert terhes vagyok.
2021. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Lehet várandósan szedni gyógyszereket. Olvass utána hogy melyik trimeszterben melyiket lehet, nem kell szenvedni. A paracetamolt mondjuk én nem szedném, ( [link] ) de van amit igen.

A fejfajasnak az okát tudod? Vérnyomásod?

2021. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Az nem mindegy, milyen a fejfájás jellege. Pl. a migrénes, féloldali, szemből, halántékból kiinduló fejfájás terhesség alatt sokaknál teljesen szünetel.
2021. okt. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Homlok és halántéktáji erősen lüktető kétoldali fejfájás. Este megint vettem be fájdalomcsillapítót, kora hajnalban megint lüktetésre ébredtem. Én nem tudom miez, de borzasztó.

Akkor mi az 4, amit beszednél? Olvastam ezt a cikket, de minden más fájdalomcsillapítóra kb. csak még rosszabbakat írnak és az orvosom, illetve a gyógyszertáros is a Rubophen-t ajánlotta. Nyilván nem állandó szedésre. Mást sem csinálok, csak utánaolvasok, a természetes dolgokból meg már szinte mindent próbáltam (borogatás, tea, stb.). A vérnyomásom rendben vvan. Nincs ötletem, de ilyen fejfájással nem lehet élni.

2021. okt. 31. 07:34
 7/16 anonim ***** válasza:
1es vagyok, sajnos ez ilyen. 15 éve járok fejfajas ambulanciara, megelozo gyógyszerrel szépen évekre elmult a migrenem. Terhes lettem, gyógyszer storno, azóta 15+3 alatt eddig 6x volt több napos migrenem. Hidd el, tudom mit érzel. Csak nekem egyoldali, halantek és tarko fajdalom, van hogy sebesre, veresre nyomkodom azt a pontot ahol fáj. És mondom, nekem végül orvos által engedélyezett, kifejezett migren gyógyszer szedese mellett is pár óra alatt visszajott... Nagyon szar de csak tulelni lehet.
2021. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Fu ez tényleg nagyon rossz lehet. Én migrénre hajlamos vagyok, a menstruációm 2. napján kezdődik. De az tényleg olyan, hogy amíg tart a roham, munkaképtelen vagyok, nem tudok gondolkodni, döntéseket hozni, csak én létezem és a fájdalom. Össze teszem a kezem, hogy nekem ez terhesség alatt most szünetel, mert ez nálam egy panadolt vagy rubofent kiröhög. Esetleg próbálj meg inni rá egy erősebb kávét, annyival meg nem ártasz.
2021. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Halkan lekopogom, hogy úgy tűnik a citromfű tea kordában tartja. Nem szűnik meg teljesen, de élhetővé vált minden bögre után néhány órára a fájdalom. Legalább nem lüktet olyan durván, csak tompán fáj.

A vérnyomásom a szokásos, a kávé nem segített sajnos. Az akupresszúrás fej pontjaim meg már fájnak a sok nyomkodástól. Én nagyon remélem, hogy ez hamarosan elmúlik és nem kísér végig a terhességen. Amúgyis fejfájós voltam (migrénes sosem), de azt mindig helyretette egy-egy fájdalomcsillapító úgy, hogy utána nem jött vissza a fájdalom.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, adott egy kis erőt! Reggel már esküszöm olyan feszült voltam az állandó fájdalom miatt, hogy sírtam egy órát a férjemnek... Ha nem változik, a héten felkeresem az orvosom.

2021. okt. 31. 19:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés, magnéziumot szedsz?
2021. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!