Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzat és bárànyhimlő?

Magzat és bárànyhimlő?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem egy jó barátnőmről. 10 hetes terhes és az ovis kislányának ma bebizonyosodott, hogy bárányhimlője van. Nagyon el van keseredve, mert már 2x elvetélt, a kislány kihordásánál is magzati retardàció lépett fel. Próbálom nyugtatni, hisz ő már átesett rajta, így minden tudásom szerint a baba is védve van. Elolvasta milyen következményei lehetnek és csak sír. Valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, ami meg tudná nyugtatni? A nőgyógyásza szabizik..
ápr. 18. 12:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#10

2018-tól kötelező. Nálunk pont úgy jött ki, hogy a 2016-ban született fiam még nem kapott, a 2020-ban született lányom már igen. Haza is hozta a fiam, és el is kaptam tőle (nem voltam terhes akkor még). Nem volt jó buli, annak ellenére sem, hogy elég enyhén megúsztam...mármint ami a "kísérő" tüneteket illeti, maga a hímlő nem volt enyhe, szerintem csak az arcomon több kiütés volt, mint a fiam egész testén :D

De a kérdés címe alapján azt hittem, hogy a barátnő nem volt még bárányhímlős. Ha volt, akkor szerintem is feleslegesen pörög ezen. Életemben nem hallottam még olyat, hogy egy bárányhímlőn már átesett kismama magzata kapta volna el és lett volna tőle baja.

ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is így tudom, remélhetőleg ez a teória bizonyosodik be, nem hiszem, hogy lelkileg kibírná, ha gond lenne újra...Már így is szorong nagyon szegény az előzmények miatt...
ápr. 18. 15:27
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

10#


2018 augusztus után születtek vannak oltva.

Középső lányom 2018 februári, ő még nem kapott oltást.

ápr. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!