Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Többszöri méhszájtágítós...

Többszöri méhszájtágítós vetélés után is kitudom hordani a babát a végéig?

Figyelt kérdés
4 vetélésem volt, mindnél méhszájtágítót kaptam, és utána lett befejezve, plusz az utolsó után komplikációk léptek fel, így rá 3 napra sürgősségi küretem volt. Most 20 hetes kismama vagyok, és mindig attól félek, hogy mi van ha ennyi beavatkozás után, a méhszájam nem fogja elbírni a babát, és koraszülött lesz? Volt valaki hasonló helyzetben? Kicsit félek. :( 30éves vagyok.

ápr. 19. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Semmi bajt nem okoz, a gyógyszeres tágítás nem árt semmit.
ápr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem voltam ilyen helyzetben, de többször hallottam már olyat, hogy nem volt gond olyannál aki így volt.
ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem gyógyszeres tágítás volt, hanem pálcikás
ápr. 19. 14:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Sokaknak van. Próbálj meg nem gondolni erre. Küretem nekem is volt (vetélés is, de az spontán.) Viszont közvetlenül lombik előtt lett volna még egy műtétem tágítással és a korom miatt nem lehetett volna várni se. Szóval, ha gondot okozna, nem hiszem, hogy megcsinálták volna terhesség előtt.

Végül nem került rá sor, mert pont előtte spontán terhes lettem. Én aztán mindenen is parázom, de azon nem szoktam, hogy a küretem miatt gond lesz.

ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az sem okoz semmit.

De ha netán problémás lenne, az kiderül a rendszeres vizsgálatok során, és akkor fektetnek vagy más módon elözik meg a koraszülést

ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
21. héten vették észre hogy a külső méhszájam nyitva van, első terhesség, előtte nem volt vetélés se, abortusz se, szóval ezen nem múlik.
ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

figyi. Ha tágítanak, annyira tágulsz hogy hozzáférjenek a méhedhez. Ha valaki szül, jóval nagyobbra tágul.

És van aki 4-5x szül.

ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3x szültem és 3x volt missed abom.

Most készülődök a 4.et megszülni , remélem még jó pár hetet kihúzunk, ugyanis én is pont ettől féltem az eleje óta amitől te. 24.héten beindult a szülés,elrövidült a méhnyak. Azóta fekszem és félek, nehogy hamarabb kibujjon.

Igaz, már a 33.héten járunk de még mindig nem vagyok nyugodt.



Szoval a félelmem majdnem teljesen beigazolódott, hiszen már a szövetek nem ugyanolyanok mint előtte,bár ugye én 3 gyereket szültem már. Szerintem ez jobban közrejátszik mint a 3 missed ab.


Ne gondolj erre! 😊

ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedvesek vagytok 🥰
ápr. 19. 22:21
 10/10 Truest ***** válasza:
100%

Barátnőmnek abortusz után született 2 gyermeke, ma az elhalt terhességét műszeresen fejezték be, majd vállalt a párjával egy újabb gyermeket.

A terhességei problémamentesen zajlottak, pedig aggódott ő is sokat az előzmények miatt.

ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!