Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplazmára szűrnek ilyen...

Toxoplazmára szűrnek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Az fizetős? Vagy hogy megy?


A lényeg:

Első terhességemnél (15 évvel ezelőtt) szűrtek rá ingyenesen (ahol laktunk, voltak kijárós macskák /nem az enyémek/), és negatív voltam.


Azóta született még 2 gyermekem, viszont nem merült fel a szűrés, mivel nem tartottam semmilyen állatot, és nem is nagyon voltam macska-közelben.


Tavaly lett egy cicánk, 8 hetesen került hozzánk, és teljesen benti.


Ilyen esetben egyébként hordozhatja, ha nem kijárós?


És ha jelzem, hogy van cica, akkor elküldenek szűrésre?


(7 hetes vagyok.)



ápr. 21. 15:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem foglalkoztak ilyen téren. Kérdeztem a védőnőt azt mondta a covid óta senkit nem érdekel, amúgy is nagyon ritka.

Benti macskám van, ezért kérdeztem rá. Mondjuk mi oltatjuk is évente.

ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha jelzed hogy van cicád tesztelni fognak rá. Ingyenes. Az első laborral együtt nézték nekem most márciusban.


Teljesen benti cicám van nekem is.

20hkm

ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Helyfüggő. Nálunk például a macskásokat szűrik, ami teljesen logikátlan, mert sokkal könnyebb összeszedni mosatlan gyümölcsről, mint benti macskától. Engem kb.fél évvel terhesség előtt szűrtek, nem estem át. Rajta volt a papíron, hogy terhesség esetén 4-6 hetente javasollt. 1.trimeszterinél kérdeztem, hogy lehetne-e, mert, ha nem, akkor trimeszterenként megnézetem magánban. Adtak rá, de először rögtön azzal jöttek, van-e macskám🙄
ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Az első és az ismétlő oltást megkapta (az alapot, azt mondták, a kombinált bentinek nem szükséges.)


Az első laborra már megkaptam a beutalót, akkor ez nem került szóba. (Május 3-án kell mennem.)

Viszont a védőnőnél nem voltam még, gondolom, ha említem neki, csak megmondja, honnan tudok kérni.

(Mert a nőgyógyászhoz csak júni elejére van időpontom.)

ápr. 21. 15:41
 5/23 A kérdező kommentje:

#3

Köszi neked is!


Igen, a mosatlan gyümölcsöt én is olvastam.

(Bár leginkább fagyasztott gyümölcsöket eszek 😅)


A cica tényleg azért merült fel most, mert anno én hallani se akartam arról, hogy lakásban bármi legyen, így nem volt kérdés.


Viszont nyers húst sem adok (bár volt, hogy kikukazta magának🙄), tasakos kaját kap.

ápr. 21. 15:45
 6/23 anonim ***** válasza:

Most már célírányosan szürnek rá, mert ha az első trimeszterben következik be a fertőzés akkor magzati halál, retardáltság alakul ki.


Régen nem igy volt, régen csak akkor ha komoly fertőzést mutatott a szervezeted.


Nekem is az volt a szerencsém, hogy a fertőzés 26. vagy 27.héten történt, és még igy is agykamratágulatot és majdnem koraszülést okozott.

ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%
A Toxoplasma vizsgálat elvégzése a toxoplasmosis fertőző betegség kizárása, vagy megállapítása szempontjából fontos. A fertőzés okozója egy parazita, a Toxoplasma gondii, mely a macska bélrendszerében elszaporodva az állat ürülékével a szabadba jutva megfertőzheti a környezetét. Ha várandós anya fertőződik meg a kórokozóval, az áthatolhat a méhlepényen és a magzatnál súlyos fejlődési rendellenességeket okozhat.
ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#6

Tüneted is volt?

Többször is néztek, vagy csak akkor?

ápr. 21. 15:50
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

A toxoplazmózis lehetséges szövődményei

Megfelelő immunműködés esetén a betegség nem jár szövődményekkel, gyakran észrevétlen is marad. Néha ilyen esetben is okozhat szemfertőzést, ami kezeletlenül akár vaksághoz is vezethet. Immunszupprimált, illetve különböző immunrendszeri betegségek esetén azonban életet veszélyeztető szövődmények is felléphetnek.



Ha a fertőzés várandósság alatt következik be, az az anyánál lehet, hogy nem okoz tüneteket, azonban a magzatban fejlődési rendellenességeket (kongenitális toxoplazmózist) okozhat. A magzat megfertőződésének kockázata a harmadik trimeszterben a legnagyobb, és az elsőben a legkisebb, de minél korábban fertőződik meg a magzat, annál komolyabb károsodást szenvedhet. Sok korai fertőzés halvaszületéshez vagy vetéléshez vezet.

ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekunk is mindig voltak kinti benti cicaink. Anyaeknal. Most ferjemmel csak benti cicaink vannak. Le lettunk szurve en atestem rajta parom nem. Lehet kicsinek tul.estem rajta.. egyebkent siman egy gyumolcsrol is ellehet kapni.. vagy ha fertozott helyen jarsz es beviszed a cipoddel..
ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!