Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2024 Hány éves kortól kötelező...

2024 Hány éves kortól kötelező a dawn kór szűrés ? Mindenhol 37 éves kor felett írják.

Figyelt kérdés

#Terhesség ,dawn kór
máj. 11. 07:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kötelező szűrés semmire. Ajánlott van. Minden terhesség esetén ajánlott a genetikai uh, annak része a tarkóredő mérés, ahol ha eltérés van, javasolnak további invazivabb, de megbízhatóbb vizsgálatokat
máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Ha bármi veszélyeztető tényező felmerül az anya vagy az apa életében, szerintem érdemes megcsináltatni életkortól függetlenül. Családban történt, 28 éves nőnek Down-kóros gyereke született. Igazából nem tudni, hogy van-e összefüggés, de ő még a teherbe esése előtt, '86 májusában Kijevbe látogatott 2 hétre. A nővére próbálta meggyőzni még a terhesség alatt, hogy menjen el szűrésre, de ő kikérte magának a feltételezést, hogy beteg babája lehetne.
máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
2# ne írjál már baromságokat kérlek. A Down szindróma egy kromoszóma rendellenesség. Semmi köze ahhoz, hogy ki kit csinál a terhesség alatt, előtt vagy hova utazik. Kicsit művelődjèl, van már internet. Ráadásul úgy írod, mintha 28 évesnek nem lehetne Down szindrómàs babája, csak 30 felett.
máj. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, semmi nem kötelező, csak ajánlott. Én nem csak 37 felett csináltatnèk prenàt (vagy hasonlót). Semmi sem biztos,(csak a magzatvíz mintavètel, viszont annak kockázata van) de engem megnyugtatna. Más kérdés, ha mindenképp megtartanàd a babát.
máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
27 évesen estem teherbe, már akkor is ajánlották. Én nem csináltattam meg, mert nem tartom megbízhatónak, mérges volt miatta az orvos a kórházban, de miután meghallotta, hogy Prenát csináltattam, egyből mézes mázas lett.
máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Engem rabeszelt az orvos iden februarban, 27 evesen. Meg is kaptuk a magas kockazatot down korra. Aztan beutaltak magzatviz mintavetelre, szerencsere negativ lett. 2 honap idegeskedes..nem tervezek tobb gyereket, de ha megis lenne, biztos nem csinaltatnam meg a kombinalt tesztet.
máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Első babánál Prenát csináltattam, hát sajnos pozitív is lett Down-ra, 26 éves voltam akkor. Szerintem ártani nem árt, elég jók már ezek a tesztek.
máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Annyira beleégett a köztudatba, hogy ez elsősorban az idősebb nőknél kockázat, hogy emiatt a 30 alattiaknál hamis biztonságérzet alakult ki, így sokan nem mennek további vizsgálatokra.

Ezáltal a legtöbb Down-szindrómás baba évek óta épp a fiatalabb anyáknál születik.

máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Down-kórnak hívják. Azt hiszem 37 éves kortól számít az anyuka kóros kismamának, a környezetemben 2 ilyen kismama van most, javasolt nekik a külön genetikai tanácsadás, de nem kötelező. Én, ha ennyi idősen terhes lennék biztos csinaltatnek nifty tesztet (30 évesen is csinaltattam).

Szerintem bármennyi idős a kismama javasolt megszurni amiket csak lehet, de kötelezni nem kotelezhetnek semmire.

máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

*koros kismamának

9-es voltam

máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!