Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2024 Hány éves kortól kötelező...

2024 Hány éves kortól kötelező a dawn kór szűrés ? Mindenhol 37 éves kor felett írják.

Figyelt kérdés

#Terhesség ,dawn kór
máj. 11. 07:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nekem a védőnő azt mondta hogy kötelező.

Mert betöltöm a 36. évem a szülésre, 2.baba

Meg is csináltattam közepes kockázatú lett sajnos,így mégegyet kell csináltatnom quartett tesztel.

Az uh-n minden rendben van 12+4 napos uh alapján. A Védőnő szerint biztos hogy a korom miatt lett közepes .


Az eredményem:

Down -kór : 1:377

Edwards -kór:1:20000

Patau -kór: 1:20000


PAPP-A: 4,283 lu/L 1,137MoM

Szabad B-hCG:216,10 5,117MoM


Orrcsont látható 3,8mm

CRl:60mm

BPD:21,0mm

Mellkas:19,0

FL:7,7mm

NT:1,6mm

Végtakok rendben,jó szívmüködés stb...

Ezek alapján remélen nincs semmi baj.

Szerintetek?

máj. 11. 15:12
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha biztosra szeretnél menni, akkor nifty, prena vagy trisomy tesztet érdemes csinálni.

Amúgy a tarkoredo vastagság és orrcsont megléte arra utal, hogy nem Down-kóros, de én akkor lennék nyugodt, ha vertesztet csinaltatnek.

máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

39 vagyok, a héten voltunk a 12.heti uh-n, mindent rendben találtak, tök profi volt a vizsgálat (sajnos én nehezen bízok meg bármilyen orvosban, de erre még én is azt mondom, hogy nagyon rendben volt), de ettől függetlenül megcsináltattuk a niftyt. A korom miatt a kombinált tesztet kizártam, nem hiányzik hogy amiatt is idegeskedjek, mert rossz eredmény jön ki. Ezeket a Nifty, Prena stb teszteket. ebből a szempontból megbízhatóbbnak tartom. Egyébként szerintem akárhány éves lennék, megcsináltattam volna valamelyik ilyet.

Amúgy gondolom nem kötelező semmi az ultrahangon kívül, ha mindenképp megtartod a babát.

máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
9%
#3-as, bocs, azt feltételeztem, nem csak én hallottam valamit arról, hogy 1986 április végén felrobbant Kijevtől nem messze egy atomerőmű egyik blokkja... Olyan "apróságok" voltak akkoriban nem kis mértékben a környéken, mint radioaktív sugárzás, stb. Tudnak zavart okozni az emberi szervezetben, igen, még kromoszómarendellenességet is.
máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%

37 év felett a genetikai tanácsadás kötelező, de semmi se az amit amúgy ott ajánlanak vizsgálat.


Én 36 éves vagyok most 23 hetes. A kombinált teszt alacsony kockázat lett, szóval nem feltétlen lesz közepes a kor miatt.


Mivel minden más is rendben van én nem csináltattam más vizsgálatot. Ha bármi indokolta volna akkor természetesen megyek tovább.

máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14# nagyon okos vagy....
máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

15/16 válaszoló

Általágosan jönki az eredmény közepesre sokan mondták.

máj. 12. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!