Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, de már ilyen...

6 hetes vagyok, de már ilyen korán eljött a rettegett magas vérnyomás. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Első terhességem súlyos toxémiával ért véget a 34.héten életmentő császárral. A 30-31.heten kezdődött és egy hónapig max.adag gyógyszerrel is csak 150-160 körül sikerült tartani mire Help szindróma miatt sos megműtöttek. Szülés után egy évvel normalizálódott 135 körül, bár kiugrások mindig is voltak. Gyógyszert nem szedtem rá. A Dopegyt nem ért semmit, szerintem már terhesség alatt se de mást nem kaptam se akkor se azóta. Viszont most a másodikkal már így az elején 150 fölött van, nagyon félek hogy most is ilyen súlyos lesz, most sem sikerül beállítani, nem fogom tudni végigvinni a terhességet mert nem fogják tudni uralni akkor a korai megjelenés miatt sokkal korábbi és súlyosabb koraszülésre számíthatunk.

Megfordult a fejemben hogy nem tartom meg a babát! Van már egy egészséges gyermekem de ő is hatalmas szerencsével.



máj. 24. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a magasvérnyomás, ami már 6 hetes terhesen megvan, az bizony megvolt előtte is, csak nem foglalkoztak vele….
máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl korainak tartom, hogy ilyen magas. Én nagyobb rációt látok, hogy magas volt már a terhesség előtt. Rendszeresen mérted a vérnyomásod a mostani terhességed előtt?
máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek, lappanghatott annak ellenére, hogy nem mértem rosszakat, a kiugrásoktol eltekintve de azokra azt mondták normálisak. ABPM is volt de az alapján sem kellett gyógyszert szednem. Viszont a terhesség mint provokáló tényező kibillentette ebből a látens állapotból.
máj. 24. 08:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Mindenképp konzultálj orvossal minél előbb. Nehogy neked vagy a picinek baja legyen.
máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendszeresen mértem, általában 125-135 között volt, de előfordult 100 és 155 is, nagyon ingadozó sajnos. Mikor kórházban voltunk akkor is ilyen volt reggel 90 este a duplája.
máj. 24. 08:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy dokit, aki normális, alapos és foglalkozik veletek, szerintem. Én belevágtam hellp után, 37 hetes leszek most a másodikkal, de 110-120-as vérnyomással kezdtem, császár után amúgy már 90-100 volt itthon. Plusz aspirin protectet szedtem, vérnyomást naplózom, 20 héttől heti 1x küldenem kell a dokinak, 30 héttől heti 2x, plusz a vizelet nézés, plusz vérvételek. Eddig 130 alatti gyógyszer nélkül, sokszor 115, vizesedés nincs, lekopogom. Én nem vállalok többet, nekem ez orosz rulett, meg ez a folyamatos vérnyomásmérés is terhes nekem és még hol a vége. De ehhez kell tényleg egy orvos, aki odafigyel rátok, válaszol a kérdésedre. Valószínű már most gyógyszer fog kelleni neked.
máj. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez komolyabb dolog annál, minthogy itt kérdezd meg, ki mit tenne, és igazából nekünk laikuskent felelőtlenség is tanácsot adni neked, még ha sajnos itt sokaknak volt is hasonlóban része. Keress minél hamarabb egy lelkiismeretes orvost, aki tud segíteni. Kívánom a legjobbakat :)
máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
máj. 24. 11:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak emiatt nehogy megszkítsd a terhességet...

Egy jó orvos kell aki beállítja megfelelően a gyógyszereket, lehet adnak majd 24 órás vérnyomásmérőt, ha nem esetleg kérdezz rá. Olvastam ennél extrémebb esetet is, ahol magasabb volt a kiinduló vérnyomás és orvosi kontroll mellett gyógyszerekkel végig vitte a terhességet.

Csak nem szabad félvállról venni a magas vérnyomást.

A saját tapasztalatom: még a 20. hét előtt védőnő mért 1x magasat, utána eléggé rástresszeltem és otthon elkezdtem mérni 3-4 napig 140-150 körüli értékeket mértem. Aztán lenyugodtam és minden nap sétálok legalább 30 percet, ahogy nekem kényelmes.

Jelenleg itthon napi 5x kell mérnem, és naplót vezetni, ezek általában 120 és 135 között vannak, orvos mindig 140 - 150et mér, de amíg otthon is nem megy 140 felé addig jó. Toxémia magas kockázata miatt már nekem is kiemeltebben kell figyelni a vérnyomásom a 3. Trimesztertől kezdve.

máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!