Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen mennyit és mennyire...

36 hetesen mennyit és mennyire mozgott a babátok?

Figyelt kérdés

Néha nagyon intenzíven mozog, egyik oldalról a másikra forgolódik, kezével-lábával hadonászik, rugdosódik, és szinte minden nap csuklik 5-10percig.


Szinte csak 20-30 percekig alszik (gondolom), mivel nem érzem a mozgásokat ilyenkor.


Olvastam, hogy ilyenkor már inkább csökken az aktivitás, mert nincs helyük. Amilyen intenzív mozgásokatmeg okozhatja akár oxigénhiány is :( Hogyan lehet megkülönböztetni, hogy minden ok vagy baj van?


máj. 25. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Biztos, hogy nem annyit alszik, csak alvas kozben is mozognak. Es ez kint se lesz maskepp, rohadt hangosan tudnak aludni a babak, neha-neha mar remiszto 😃
máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen örökmozgó volt bent, brutálisan bugizott, bár fejvégű fekvésben volt, de néha egészen keresztbe tornázta magát, nyújtózkodott, rugdosott stb., végig ilyen is maradt, hiába nem volt már "elég" helye, csinált magának (3550 grammal született, én 158 centi "magas" vagyok, szóval nem, nem volt "elég" helye már a végén :D Sokszor kifejezetten fájdalmas volt már az utolsó hetekben, pedig 41+1-ig húztuk.


Nekem azt mondta a szülésznő, hogy nincs olyan, hogy túl sok mozgás, higyjem el, sokkal jobban paráznék, ha csak néha mozogna, ilyet szerencsére nem olvastam/hallottam, hogy az oxigénhiány okozhat ilyet (elméletileg az pont ellenkezőleg, lelassítja a babát, ezért az utolsó hetekben minden vizsgálatnál mondták, de rá is volt írva a leletre, hogy ha drasztikusan lecsökken a magzatmozgás menjek be egy extra ctg-re inkább).


Idekint sem sokkal nyugodtabb a fiatalúr... :-)

máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Oxigenhiany nem okozhatja.

En is igy voltam egy par hete , megremulten es meg plusszban a vedono is megremitett mert a baba szivhangja felment 180 korulire, amit 1 masodperc alatt megnezett es kesz ennyi. Utana elhajtott hogy lehet hogy baj van.

Elmentem az orvoshoz, es mondta hogy minden rendben van , az sem baj ha felmegy a szivhang 180ig ha utana vissza megy a normal tartomanyban.(mozgas kozben)


En babam is nagyon aktiv , mar azt hittem hogy szenved idebent.

Utana az orvos is mondta, hogy nincs olyan hogy az oxigenhianytol sokat mozogna. Es tenyleg nincs olyan hogy tul sok magzatmozgas es jobb mintha nem mozogna.

En azota nyugodt vagyok es rendben van minden.

Frontok elott nagyon bevan porogve… szinte le se all… 🙂

máj. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!