Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként nagyon irritáló...

Kismamaként nagyon irritáló száraz köhögésre mit lehet bevenni?

Figyelt kérdés
Kérlek ne írjátok a mézet, meleg teát, mert már egy hete tart és annyira kínoz, hogy már fáj a gyomrom és a rekeszizmom is. Valami gyógyszertári készítményre lenne szükségem, csak félek hogy a patikában nem is foglalkoznak majd velem, mert senki se mer egy kismamának gyógyszert adni. Eddig ezt tapasztaltam, viszont ha így marad, megfulladok.
2010. okt. 30. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Keresd fel a háziorvosod, ő ír valami szirupot!

Tényleg nem jó terhesen gyógyszert venni amit a dokid nem ajànl, kitudja hogy árt-e vagy sem a babának, ezért sem adnak a patikában szinte semmit rá!

2010. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én pocakosan kakukkfüves szirupot ittam. recept nélküli, és nagyon szuper.

Konkrétan ezt: [link]

Amúgy ami nekem még nagyon bevált -és ezt még a dédmamámtól tanultam- 1,5-2dl tejben fel kell olvasztani 1 kávéskanálnyi vajat vagy margarint -én Ramat szoktam- és egy evőkanál mézet is, és langyosan meginni.... nem tudom pontosan hogy miért de ez is szokott hatni.

Boldog babavárást, és mielőbbi gyógyulást :)

2010. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Stodal szirup. Homeopátiás szer, én is ezt szedtem és ügyesen elmulasztotta a köhögésem.
2010. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Stodal szirup vagy házilag hagymatea :)
2010. okt. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én majd' két hétig köhögtem mire elmentem a dokihoz: tüdőgyulladás (Csak köhögtem, meg kicsi orrfolyás, más nem volt, láz sem, csak iszonyat izomláz a hasamban a köhögéstől). Kaptam gyógyszert, köptetőt. Mostmár jobb, bár még mindig köhögök. Én is mindent kipróbáltam doki előtt (teák, homeós cuccok), nem használt, inkább menj el dokihoz, ne járj úgy mint én, kapsz gyógyszert, ha elmúltál 12 hetes már kaphatsz. Nálam is figyelték, hogy kismama vagyok, de inkább beszéltem még a szülésznőmmel is, mielőtt bevettem őket. Jó babavárást!

30 hetes km

2010. okt. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kakukkfű szirupot elvileg nem szabad terhesség alatt beszedni, rá van írva. A Stodal nekem is bevált, de sztem ha ilyen régóta tart, akkor tényleg a legjobb ötlet felkeresni a háziorvosod.
2010. okt. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is már harmadik hete tart a megfázás, előtte évekig nem voltam beteg. A hurutos köhögésre lándzsás utifűszirupot ajánlottak, de nem hatott és iszonyat drága is. Aztán ami bevált az a bioparox spray. De ez hurutos köhögésre jó, elkezdtem szárazon köhögni, tüdőgyógyász, gégész látott, és azt mondták inhaláljak (pl kamillás gőzben), párásítsak és a sinupret drazsét szedjem, ez gyógynövényes, lehet kismamáknak is. Három napja szedem, és jobban is vagyok. Neked is mielőbbi jobbulást!
2010. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem,a házidoki semicillint írt fel, köptetőnek meg Sinupret cseppet.Így is majdnem megfulladtam.3 napig-most kezd jobb lenni.Sokan betegek nem szeretek gyógyszert szedni, de most megdöglöttem volna, ha nem szedem be.
2010. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!