Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas cukorérték (8,9) miatti...

Magas cukorérték (8,9) miatti diétába és főleg kismamaként beiktathatom az Update-et nagy ritkán?

Figyelt kérdés
26 hetes kismama vagyok és terhelésre 8,9-es lett a cukrom. Azóta diétázom. Először 160grammos szénhidrát diétán voltam, de a védőnőm azt mondtam hogy mivel "csak" terhelésre lett magas nem kell ennyire durván csinálnom. Csak arra figyeljek, hogy ne egyek fehér lisztet, burgonyát, rizst, tésztát és persze direkt cukrot. Nagyon jól bírom, csak mostanra borzasztóan hiányzik a pizza és a pogácsa. A kérdésem annyi lenne, hogy ha - nagy ritkán természetesen, nem napi szinten - sütnék Update lisztből pizzát sovány feltéttel vagy pogácsát, azt szabad? A glükóz-toleranciába és persze a terhességbe "belefér"?
2011. szept. 3. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem belefér,igen.ha valamit kívánsz az nyilván nem véletlenül van.nővérem pl.nagyon sovány és most 18 hetes és zsíros ételeket kíván,az első hetekben zsíros kenyeret evett zsíros kenyérrel:)pedig sosem szerette az ilyesmiket.
2011. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy cukormérőt és mérd ki, hogy mi és mennyire viszi fel a cukrod! Én is ezt teszem, azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Nekem pl a fehér liszttől abszolút nem megy fel...
2011. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt akartam írni, nekem cukorbeteg a kisfiam, fehér liszt-korpa keveréktől kevésbé megy fel a cukra, mint az Update liszttől. Jó nekünk más egy kicsit, mert az inzulin miatt arra is figyelni kell, hogy meglegyen az előírt szénhidrát, tehát a napi 160 gramm így update szénhidrátcsökkentett-szénhidrátmentesek alapból nem jók.


Most egyébként ami nekünk nagyon bevált, az, hogy szinte akármiből, bármennyit ehet viszont ahogy lenyeli az utolsó falatot, indulunk ki, teker egy kört biciklivel vagy sétálunk vagy futkos egy 20-30 percet és nem megy fel a cukra.

Úgyhogy a legújabb kutatási eredményem: nem a szénhidrát, a diéta számít, hanem a mozgás. De ha étkezés után fél órával kezdi, akkor már az egekben van a cukra. Nemhogy csökken még nő is.

Tésztából is spagettiből, aminek alacsony a glikémiás indexe annyit eszik, szinte, amennyit akar. Burgonya sem emeli. A nokedli, rizs igen.

Ja és például tiramisu, cukros bolti piskótából, gesztenyepüre egyáltalán nem emeli a cukrát, mert annyira zsírosak, hogy nem engedi a szénhidrátot felszívódni.


Ha egyébként nem kell fogyóznod, akkor zsíros termékeket vegyél, mert a zsír nem engedi a szénhidrátot felszívódni illetve tegyél mindenbe korpát, mert a korpa sem engedi.

De ez egyéni, nem lehet általános tanácsot adni. Mérni kell és kitapasztalni.

2011. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem vitte fel a cukromat egyáltalán. Mérd meg utána, de szerintem ha belefér az adott étkezésbe nyugodtan.
2011. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vércukor szint mérőt gyógyászati boltban tudok venni? Mennyi körül van az ára? Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt mind!!!! Az a baj, hogy alapból nem árt ha nem hízok, sőt ha fogyok, - persze majd csak szülés után!! - az sem baj, mert így is az első terhességem alatt 24kg-t híztam, amiből 16 rajtam is maradt és erre jön a második babám. Ráadásul alapból nem 45kg vagyok... Na mindegy. Tehát a lényeg, hogy nagyon oda figyelek és megpróbálok beszerezni egy ilyen cukormérőt. Nagyon köszönöm.
2011. szept. 4. 07:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban is tudsz venni, olyan 10-15 körül van az ára. Nekem

[link]

ez a fajta van, mert ebben van tesztcsík és ujjszúró is és nagyon megbízható.

2011. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Cukormérésnél arra kell ügyelni, hogy kaja után 1 órával 7 alatt legyen, 2 órával nagyjából visszamenjen az éhhomi értékre. (3-6 közötti) Ez az ideális.
2011. szept. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek is. Pont ezt az Accu Chec-et néztem én is. Ma megyek vissza vérvételre, holnap lesz eredmény. Szurkoljatok, hogy jobb legyen!!!!
2011. szept. 5. 05:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Szorítok nagyon! De ha nem a legjobb, akkor sem kell aggódni, mert meg lehet oldani egy kis diétával. Legalább vigyázunk a vonalainkra:)

Egy sorstársad

2011. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:):) Igen. Én is pont így fogom fel!!!!! Kitartást neked is.
2011. szept. 6. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!