Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van, hogy szedem a...

Miért van, hogy szedem a terhes vitamint és mégis vérszegény vagyok?

Figyelt kérdés
10 hetes ikerterhes kismama vagyok már a terhesség előtt 4 hónappal elkezdtem szedni a vitaminokat,most Gravidát szedek,rengeteg zöldséget és gyümölcsöt eszem és mégis vérszegény vagyok.Ma lett meg a vérkép vizsgálatom és igaz hogy éppen érték alatt és felett van,de magas a fehér vérszámom és alacsony a vörös vérszámom,ami erre utal.Állítólag a vérszegénység oka a folsav hiánya.Nagyon aggódom.Hiába szedtem a vitaminokat,Lehet valami baja a babáimnak?
2009. jan. 6. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal! Szerintem kellene szedned külön vastablettát, meg egyél sok spenótot stb.. De mondom, beszélj orvossal, mert mi itt neked nem tudjuk megmondani pontosan miből mennyit szabad.
2009. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így vagyok, de mondta a doki, ez természetes,a baba elvonja ami neki kell. Én szedem az elevitet, + még a doki által írt vas tablettát, s mégis minden vérvételi eredményemen vérszegény vagyok az elejétől kezdve. Szedjél még + béres vasat, vagy írass a dokival.

33 hestes

2009. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy elvonja magának a baba. De az anyának is kell. Mindenképp beszélj az orvossal és ha kell szedjél inkább plusz folsavat vasat.


Egyél spenótot, sötétzöld zöldségeket. Májat és belsőséget ezekben sok a vas. S nem hülyeség csinálj rozsdásszeges almát és egyél azt.


2 gyerekes dietetikus

2009. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a dokim azt mondta a terhes vitaminokban nincs elég vitamin, csak mindenből egy pici. nekem, hogy ne legyek vérszegény vastablettát írt fel és abbahagytam az elevitet. minden eredményem tökéletes
2009. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
SZINTE MINDEN 3-DIK KISMAMA VÉRSZEGÉNY. EZ TELJESEN NORMÁLIS. TÉNYLEG A KICSI VESZI EL. NEKEM A DOKI NEO-FERRO-FOLGAMMÁT ÍRT FEL. ABBA VAS ÉS FOLSAV IS VAN. NYUGI!!! MINDEN RENDBEN A KICSIVEL. :)
2009. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :):)
2009. jan. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!