Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5+2 hetes kismama vagyok,...

5+2 hetes kismama vagyok, lehet gond, ha szorít a nadrág?

Figyelt kérdés

Nagyon fel vagyok puffadva, mindenhol kényelmesek a nadrágaim, csak a hasamat szorítja el nagyon a nap végére. Napközben is többször ki kell gombolnom. De nem olyan a munkahelyem ahol melegítőben lehet dolgozni.

Vegyek kismama nadrágot, nem korai még? Esetleg valami más ötlet?

Ettől lehet baja a babómnak?


2009. jan. 7. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak hagyd kigombolva. Korai lenne még kismama nadrágot venni. Én 14+1 vagyok és még mindig a sima farmerjaimat hordom, de csak akkor szoktak "bevágni" a hasamba, ha úgy ülök le, hogy előre hajolok, illetve itthon felhúzom a lábaimat. Ilyenkor vagy kigombolom, vagy melegítőt veszek fel.


Vagy vegyél bandázst, a kisebb méretből (én már vettem egyet, de nem azért ,mert nem lenne rám a sima eddigi nadrág, hanem mert baromi hideg van kint, mínusz fokok és derékmelegítőnek nagyon jó :) ), vagy pedig ha árulnak Magyarországon is olyat, ami ilyen kis háromszög, betoldásként lehet használni a nadrág derekánál úgy, hogy kigombolod a nadrágot, és a háromszög alakú szövet egyik csücskén van egy gomb, azt begombolod a nadrág-gomblyukba, a háromszög második csücskén van egy lyuk, abba belegombolod a nadrág gombját és így a derékrész máris ki van bővítve. Ha ilyen nincs Mo-on, akkor marad a kigombolás munkaidőben, és mikor hazaérsz, akkor átöltözöl melegítőbe.

2009. jan. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ha nem kényelmes a nadrágod, akkor nyugodtan vegyél kismama nacit, vagy kismamaövet.


Nem tudom lesz e bajuk, az fix, hogy nem jó érzés összeszorított pocakkal dolgozni, pláne ülni.


(nekem most fordult meg a fejemben, hogy mamanacit vegyek, mert eddig nem kellett, de ha úgy érzed, jobb lenne vegyél nyugodtan, nincs terhességi héthez kötve, mikor veszel kismamanacit)

2009. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem okoz nagy problémát mivel a babát védi a magzatvíz,de nem egészséges.

Vegyél olyan kismamafarmert aminek az elején a cipzár helyén rugalmas pamutbetoldás van.

Vagy egy jó varrónő egy régi farmert át is alakít neked és nem kerül több ezerbe.

2009. jan. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Vehetsz kismamanacit, de arra fel kell készülnöd, hogy ami most jó lesz, azt nem biztos, hogy hordani tudod majd 18, 28 vagy 38 hetesen. Ami azt illeti én is küzdöttem ilyen gondokkal és én egyszerüen nagyobb méretű ruhát vettem, illetve olyan szabású nadrágot, ami jó volt a nagyobb hasamra is. Aztán ezeknek a naciknak nagy hasznát vettem szülés után, amikor még nem ment le rólam minden egyes kiló, amit a várandóság alatt felszedtem.


Boldog babavárást!

2009. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vehetsz kismamanacit. Olyat vegyél, ami ha nem is a végéig, de még sokáig jó marad. Sok félét lehet már kapni. Én már a 7-8. héttől kismamanacira váltottam, mert vagy nem jött rám a nadrág, vagy szorított.

Amúgy mindenkinél máskor kezd el nőni a poci. Van, akinek a 14. héten még nem nagyon nőtt, vagy van akinek már elég nagy ahhoz, hogy ne tudja magára venni a régi ruháit. Öltözz kényelmesen és persze melegen a hideg időkben!

19 hetes kismami

2009. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Lehet, hogy kombinálom a sok ötletet, amit írtatok, sokat segítettetek. Még egyszer köszi.

Sok boldogságot, puszi mindenkinek!

2009. jan. 7. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!