Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom eldönteni, végeztess...

Nem tudom eldönteni, végeztessek-e magzatvízvizsgálatot? (elvégeztetésének kérdésében vagyok bizonytalan.33 éves vagyok,13 hetes terhes, a párom nagyon el akarja végeztetni).

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van már korábbról mástól egészséges gyereke - én meg félek, hogy pont ettől a vizsgálattól vetélek majd el most (már kétszer volt pár napig nem erős vérzésem, a menstruációk időpontjában, de az UH-k szerint a baba rendben, jól fejlődik). Az is érdekelne, hogy aki megcsináltatta, mire kellett utána és meddig vigyázni (fekvés, semmi szex - illetve hogy ez csak az aktusra vagy másra is vonatkozó tilalom). Továbbá, miket tapasztaltatok, hallottatok, mi történt utána? Akinek ettől ment el a baba, az hogy történt? Aki az eredmény miatt vetette el, kiderült-e utána, hogy tényleg beteg volt-e a magzat?
2009. jan. 8. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia,


35 éves kor alatt nem kell elvégeztetni ezt a vizsgálatot.

Hacsak nincs rá különösebb okod. Mondjuk, ha a Down kór esélye nagyobb mint egy átlag esetben.

2009. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sztem "csak úgy" ne csináltasd meg. Van kombinált teszt, integrált teszt, talán még beleférnek az időbe. Ezek is nagy bizonyossággal megmondják mennyi az esélyed egy beteg babára.

A magzatvízvizsgálat úgy tudom 100% ra biztos eredményt ad de mi van ha az egészséges babád elmegy tőle?

Nem vagy még olyan "öreg"!! Miért lenne baja a babának? Azért nem az az általános. Vagy menjetek el genetikai tanácsadásra.

2009. jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy már kicsúsztatok az időből egy héttel, de akkor miért nem csináltattátok meg a kombinált, vagy integrált tesztet. Azok veszélytelenek, vérből csinálják, és ha rossz eredményt hoz akkor javasolják az amniocentézist. 33 éves korban szerintem nem szükséges ez a vizsgálat.A vérzések meg nincsenek kapcsolatban a baba esetleges betegségéhez.
2009. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem is javasolták és elvégeztettem.Nem bántam meg,mert igy nem kellett végig izgulni a terhességet.Kiderült hogy nem beteg.Amire vigyázni kell: szigorú fekvés 3 napig, csak pisilni meg tusolni kelhetsz fel, utánna még két hétig nem szabad emelni, kimélni kell magad, és no szex(semmilyen formában).Mellette a magne b6-ot kell naponta 3*2 szedni.Ha ezeket betartod nem hiszem hogy gond lesz,ha meg mégis elvetélsz akkor nagy valószinűséggel a babának volt valami baja.Én nagyon féltem tőle, de ha ismét szükség lenne rá megcsináltatnám habozás nélkül.

Abban nem tudok segiteni, hogy ha kiderül beteg a baba és elvetette utánna tényleg kiderült-e hogy beteg.Erről elég vegyes dolgokat olvastam, de azt javaslom neked inkább ne nézz utánna mert teljesen el fogsz bizonytalanodni.A saját és családod megnyugtatássa érdekében végeztesd el, nem lesz semmi baj.

Remélem tudtam segiteni.

További jó babavárást és egészséges babát kivánok.

2009. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Én 32 éves vagyok és a 20-21 hét között csinálták meg amikor is már nagyobb a veszélye a vetélésnek, mert ahogy nől egyre kisebb a hely bent.Szerintem egy genetikai tanácsadáson el mondják, hogy szükséges-e vagy sem a beavatkozás.

2009. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megcsináltathatod.

Én 37 vagyok.

Csináltattam, illetve a kórházban alapból csinálnak kombinált tesztet (ami azt hiszem 87, vagy 83%-os), negatív lett.

AFP jó lett, tarkóredő szintén.

De akorom miatt önszántamból, senki nem küldött elmentem a genetikára és ott mondta, a doki, hogy pl. tarkóredő is csak az esetek 60%-ban vastagszik meg.

Integrált tesztet nem csinálatttam, az is csak 95%.

Maga a magzatvízvétel, kb. olyan "fájdalmas", mintha megcsípne egy szúnyog.

Én utána egy éjszakára bent maradtam a kórházban, de nem volt semmi komplikáció, és nem kötelező, csak felajánlják.

Előtte pár nappal el kellet kezdeni szedni a magne b6-ot.

Utána pihenni kellet pár napot és 2 hétig no sex.

Így megnyugodtam,és azt is tudom, 100-ra, hogy kiscsajszi lesz.

2009. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hú, hát én tudnék mesélni a nemének megállapításáról!

A lényeg, hogy én 29 éves voltam, mikor a 18. heti uh-on vesemedencetágulatot találtak mindkét veséjében. Elküldtek genetikára, ahol az uh-on már két koponyai cisztát is találtak. Ezután jött a 21-ik héten a magzatvíz vizsgálat. Én a Női I-esben voltam, a szúrás után, haza buszoztam-sétáltam, bár kicsit émelyegtem. Három hétig izgultam. Mikor visszamentünk, azt mondták, hogy egészséges kislány. Mondtam, hogy nekem eddig minden uh-on fiút mondtak. Ekkor átküldött az uh-ra, ahol le is fényképezték, hogy fiú. A genetikán azt mondták, hogy lehet, hogy külső nemi szerv alapján fiú, kromoszómailag pedig lány. Tehát majd cicije lesz nagyobb-korában és fügyije is. Újra lefuttatták a magzatvizet a laborban és megint az jött ki, hogy tuti lány. Akkor már az sem érdekelt volna, ha 5 lány van a hasamban. Kint ültünk a folyosón míg eldöntik az "okosok", hogy mi legyen. Majd jött egy "nagy"okos és azt mondta, hogy fiúnak tűnik, magyarázatot nem adott semmire.

És annyit, hogy a vizsgálat nem 100%-os, hanem 99%-os, ez van a pecséten is amit belepecsételnek a kartonodba.

Ja, a végeredmény: egészséges fiú és a vérvizsgálat szerint, nem lesz cicije nagy korában. :)

2009. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia.Én pont 35 voltam,amikor megcsináltattam(tavaly ilyenkor),mert a kombinált teszt eredménye számomra nem volt megnyugtató.Utána 3 napig pihentem,2 hétig nem emeltem,és cipekedtem,és nem "vadultunk"az ágyban sem.A vizsgálat 5 perc volt,és tényleg nem fájt,inkább kellemetlen volt.De az biztos,h újra megcsináltatnám!És ma már 8 hós az egészséges tündéri kisfiam.
2009. jan. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak a válaszok, tényleg köszi mindenkinek! Kombinált tesztet amikor M.o-on voltam az ünnepekkor, még nem tudtak csinálni (korán volt), és sajnos nem tudom megoldani az ide-oda utazgatást. Persze lehetne itt kint is, de itt meg azt mondják, hogy 87%-os biztonságú, a párom meg a 100%-ra hajlana. A másik: itt lazábban veszik a dolgokat, nem kell napokig feküdni. Én viszont, ha megcsináltatom, maximálisan szeretném megelőzni az esetleges vetélést, és betartanám a magyarországi "biztonsági előírásokat"... Ezért köszi mindenkinek a hozzászólásokat!
2009. jan. 8. 18:52
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is 33 éves vagyok, most 23 hetes. (hihi ez jól hangzik egyben).

Alacsony AFP miatt elküldtek genetikai tanácsadásra. Az UH szerint minden rendben, de a korom és az AFP miatt magzatvízvizsgálatot javasoltak automatikusan, az UH-lelet eredménye nélkül. Mi nem kértük. Mert eldöntöttük, hogy az derül ki, hogy beteg, se szakítjuk meg a terhességet. Tehát tulajdonképpen erre a kérdésre kell válaszolni. Sokkal nyugodtabb vagyok azóta, pedig tavasszal volt már egy (15. héten) elhalt terhességem.

Mondhatjuk azt is, hogy biztosra szeretnék menni, és tudni, hogy egészséges-e. Mondjuk igen. És lehet még fertőzés, történhet akármi a szülés közben.

Mi eldöntöttük, hogy ő a mi gyerekünk és kész. Akárhogy is történjék. Ugyan a mi génjeinkből van, ami testünkből, de nem a mi teljesítményünk, művünk, hanem ő bizatott ránk. Innentől nem érdekelt a magzatvízvizsgálat.

2009. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!