Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérhetem a magzatvízvizsgálato...

Kérhetem a magzatvízvizsgálatot vagy azt csakis az orvos utasítására lehet elvégeztetni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet kérni, de indok kell hozzá. Miért szeretnéd? Volt beteg a családban, vagy a korod miatt? (amúgy az orvosok elég reálisan tudják, kinek van rá szüksége 35 év alatt) és kinek nincs.
2009. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha előbb egy kombinált vizsgálatot végeztetsz (ultrahang+vérvizsgálat), és csak akkor kérsz magzatvízvizsgálatot, ha a kombinált erre okot ad. A magzatvíz-vizsgálatban elég magas a kockázata: 2% vetéléssel jár. nem éri meg, ha a baba amúgy egészséges.
2009. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt a 2%-os vetélési arányt megcáfolnám. 1%. Sőtt kevesebb is. Nekem volt magzatvízvizsgálatom. 32 éves vagyok.Kombinált teszt után beszéltük meg a dokimmal, de szerintem is komoly indok kell ahhoz, hogy elvégezzék. Nem hinném, hogy csak úgy megcsinálják. Beszélj genetikussal. Én az Istenhegyi klinikán voltam, Hajdú Krisztina csinálta az amniot. Nagyon profi genetikus. 32 hetes kismama.
2009. aug. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért kérnél egy ilyen magas kockázatú vizsgálatot? Vagy a terhesség uccsó hetében elvégzendőre gondolsz, amikor azt nézik hogy tiszta e a magzatvíz?
2009. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mert fenntartásaim vannak a babó egészsége miatt.

És Én tudom magamról h beteg babát képtelen lennék nevelni.

Szerintem ez elég indok, persze az orvos tud részleteket!

2009. aug. 19. 06:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a dokid a fenntartásaidat orvosi indokként minősíti (így látatlanban ezt nehéz eldöntenünk)akkor biztosan beutal amniocentézisre, de te magadtól nem kérheted, ahogy pl. vakbélműtétet sem kérhetsz. De gondolom a dokidal beszéltetek már a félelmeidről, ő nem tartja indokoltnak a beavatkozást? Ha meg lehet tudni: miért vannak kétségeid a baba egészségét illetően? Hány hetes vagy?
2009. aug. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. hetet töltöttem...és hát nem igazán példamutató háttér van mögöttem:(
2009. aug. 19. 08:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor "múltad" alapján biztosan elküld a dokid genetikai vizsgálatra, biztosan többféle vizsgálat is van, amiből a baba egészségére lehet következtetni. Vagy keress fel egy genetikust! Minden jót!
2009. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!