Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom eldönteni, végeztess...

Nem tudom eldönteni, végeztessek-e magzatvízvizsgálatot? (elvégeztetésének kérdésében vagyok bizonytalan.33 éves vagyok,13 hetes terhes, a párom nagyon el akarja végeztetni).

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek van már korábbról mástól egészséges gyereke - én meg félek, hogy pont ettől a vizsgálattól vetélek majd el most (már kétszer volt pár napig nem erős vérzésem, a menstruációk időpontjában, de az UH-k szerint a baba rendben, jól fejlődik). Az is érdekelne, hogy aki megcsináltatta, mire kellett utána és meddig vigyázni (fekvés, semmi szex - illetve hogy ez csak az aktusra vagy másra is vonatkozó tilalom). Továbbá, miket tapasztaltatok, hallottatok, mi történt utána? Akinek ettől ment el a baba, az hogy történt? Aki az eredmény miatt vetette el, kiderült-e utána, hogy tényleg beteg volt-e a magzat?
2009. jan. 8. 17:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is igaza van az előttem írónak. Igazából az a kérdés, hogy mit teszel ah kiderül hogy nem egészséges a baba. Ha betegen nem tudnád (akarnád) őt vállalni, akkor el kell végeztetni a vizsgálatot a vetélés kockkázatát bevállalva. Ha viszont mindenképpen megtartod őt, és vállalod úgy ahogy van, akkor felesleges kitenni magatokat ennek a procedúrának.

2009. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

17:42-es vagyok.

Nekem eddig az ultrahangokon is lányt mondtak. (18 és 30. heti)

Majd kiderül.

2009. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egy olyan döntés, amit senki sem vehet le a vállatokról. Nektek, magatoknak kell mérlegelni. Mégpedig ez ott kezdödik, hogy ha elvégzik, s esetleg utána lépni kell, képes vagy-e dönteni. Nagyon nehéz helyzet!

Én is külföldön élek, s két magzatvízvizsgálat van mögöttem. Itt úgy van, hogy bárki megcsináltathatja, de csak 35 fölött fizeti a betegpénztár, és a döntés még mindig a tied (nem kötelezö). Nagyon sokat olvastam ez ügyben, itt nálunk 0.5 % a vetélés. De nem szabad erre gondolni! Hidd el, a másodiknál is ugyanúgy izgultam (inkább idegeskedtem), mint az elsönél. Itt nálunk ambuláns beavatkozásról van szó, s 24 órára táppénzre vesznek. Nem árt ha esetleg még néhány nap szabit veszel hozzá (én csak egy napot vettem), s utána egy jó hétig kíméled magad. Az eredmény viszont 100 %-os, s ez megnyugtató.

Egyébként lehetne még menned (ezen a héten, ill. a baba méretétöl függöen) nyakiredö vizsgálatra, s a hozzá tartozó vérvételre. Ismeretségi körömben ketten végeztették el ezt a vizsgálatot, de mivel nem túl jók voltak az eredmények, továbbküldték öket magzatvízvizsgálatra, aminek az eredménye azonban megnyugtató volt.

2009. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Külföldön élő válaszadónak: nagyon szépen köszönöm, itt is ugyanez a helyzet (24 óra táppénz), egy hét ne nagyon emelgessek. Utolsó kérdésem lenne: hány hétig nem tanácsos szexuális életet élni magzatvízvizsgálat után? Arra mit mondtak?
2009. jan. 12. 17:10
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia! Az utolsó válaszoló vagyok. Hogy öszinte legyek, erröl nem szóltak semmit. Szerintem ezt mindenki maga érzi. Mi biztosan kivártuk az egy hetet, de nem számoltam.
2009. jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jan. 14. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!