Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy én nem hízok, de a...

Lehet hogy én nem hízok, de a baba attól még nő? Vagy van valamennyi amennyit minden héten hízni kell a mamának is?

Figyelt kérdés
24. hetes vagyok, eddig elég sokat felszedtem 12 kg-ot. Na nem az első mérlegeléstől számítva, hanem akkortól amikortól teherbe estem. De most mintha már nem híznék 1 hete kb.
2009. jan. 9. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy baj...én 37 hét alatt(mert akkor szültem)híztam össz 7 kg-t s babám 3300gr lett, semmi baj...egyél ami jólesik
2009. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 34 hetes vagyok és 10kg híztam és a 33.héttől nem hízok,pedig azt eszek ami csak jól esik.Egyél ami jól esik!A baba attól még nő.

Boldog Baba várást!

34+6 hetes kismami

2009. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy cukorbeteg barátnőm,neki a terhesség alatt végig diétáznia kellet,végig fogyott mégis 3-rom kiló felett lett a babája!Bár én lennék így!33.hetes vagyok és 20kg híztam:)!
2009. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nincs valami előírva,hogy hetente mennyit kell hízni a mamának, még ha dkg-ok is.
2009. jan. 9. 14:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig csak jöttek a kg-ok meg jöttek, most meg mintha megállt volna a mérleg.
2009. jan. 9. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen előírás,attól h te nem hízol vagy csak minimálisan, a baba egészséges,és ő növekszik benned ugyan úgy!Ne aggódj!
2009. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is pont így voltam! A kezdeti émelygés ellen én masszív evéssel küzdöttem (jelentem sikeresen: egyszer sem fajult hányásig a dolog). Persze tíz hetes koromra már 4 kg-ot szedtem fel és úgy 24 hetesen már rajtam is ott volt 11kg.

Mondanom sem kell, hogy a védőnőm teljesen kétségbe volt esve. Én meg nem foglalkoztam vele, ettem továbra is amit megkívántam, változatosan, kiegyensúlyozottan, sok gyümölccsel, teljes kiőrlésű gabonával és aztán teljesen lelassult a hízásom. Most 34 hetesen 15 kg-nál tartok és persze a babám is tökéletesen fejlődik, biometriai adatai teljesen előírásszerűek. Már csak a védőnő aggódik, hogy miért nem gyarapodok. Na de ki foglalkozik ezek után a védődő aggodalmaival?!


Gondtalan babavárást kívánok!

2009. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A te "korodban" kb. 85 dkg hízik a baba egy héten.

A 30 hét után ez kb. 200dkg hetente és a kismamánál is ELFOGADHATÓ ha kb. 400dkg hízik egy héten tehát a baba súlyával együtt összesen. Viszont úgy a 35.héttől nem nagyon szoktak már tovább hízni a mamik de ez se mindenkire igaz.

Én a 25.hétig 9 kg híztam de ez a védőnő és az orvosom szerint is eléggé sok. Képzeld el,h. még mennyit fogsz hízni a végéig. Én most tartok kb.14-15 kg-nál de még nincs vége. Most 35 hetes vagyok.

Szóval sztem örülj,h. most nem szedtél fel semmit. Én nagyon boldog lennék ha már ennyivel mennék szülni mert utána valahogy majd le is kéne adni.

2009. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

van egy "maximum" ami felett csúnyán néznek, de ez egyénenként eltérő, ha nem lennél megfelelő állapotban akkor valaki csak szólni fog, nyugi. 16heteske vagyok híztam 4kgot az utolsó mensis mérés óta...( és ebben benne van a karácsonyi, tömjük, mert terhes kajálás:)) A pöttöm igy is nagyobb... Jól fejlődnek. Ha mocorog, élvezi az élete első szakaszát, akkor ne aggódj, elveszi belőlünk azt ami neki kell:)


Amúgy riogatnak, hogy majd bepótolja... Örülj, hogy egy darabig nem hízol pluszba:)


Boldog babavárást

2009. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én plussz 3 kg-val mentem szülni és 3550 lett a babám. Hozzá kell tennem, hogy baromi nagy túlsúllyal kezdtem. Nekem voltak hetek, hogy fogytam. Ha a baba megfelelően növekszik, akkor nincs semmi baj.
2009. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!