Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Staphylococcus terhesség...

Staphylococcus terhesség alatt - sikerült kikezelni?

Figyelt kérdés
32 hetes terhes vagyok és Staphylococcus baktériumot találtak a hüvelyemben. A nőgyógyászom szerint nem veszélyes a babára, ennek ellenére azt mondta az asszisztense (vele beszéltem telefonon és gyorsan lerázott), hogy ha a Floragyn kúp 6 napos használata után is kimutatják a Staphylococcus-t, akkor szülés közben kapok antibiotikumot. Most akkor hogy is van ez? Nem veszélyes a babára, mégis az ő érdekében kapok szülésnél gyógyszert. Nem értem. Volt már valakinek? És sikerült kikezelni még szülés előtt?
2010. nov. 9. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkét szülésemnél. Tök felesleges előtte antibiotikummal, kúppal kezelni mert 1-2 hét és általában visszajön. Tehát ha a 36. héten negatív vagy a 38.on még visszajöhet és akkor veszélyes igen a babára. A legjobb és legbiztosabb ha a szülés alatt kapsz antibiotikumot ezt 2x kell szóval kicsit hamarabb kell bemenni a kórházba hogy legyen idő a vajúdás alatt beadni. Ha gyorsan jön a baba akkor ő kapja a másodikat és vesznek tőle tenyésztést hogy a fülére, szemére nem ment-e rá a baktérium a szülés közben. 4 napig kap antibiotikumot amig megjön a tenyésztés eredménye. Ha neg. akkor nem kap többet ha + akkor kezelik tovább. De általában nem szokott szövődményt okozni. Nekem az elsőnél 2x kaptam antibiotikumot a másodiknál csak egyszer és a baba kapta a másodikat. Mindkettő szép és egészséges. Nektek is ezt kívánom!
2010. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak azért izgulok, mert az első terhességem alatt a 20. és a 34. héten is levettek tenyésztést és negatív lett, a lányom mégis Streptococcussal fertőződött. :( Szerencsére idejében észrevették és kikezelték, nem kapott tüdőgyulladást, pedig éretlen tüdővel született a 36. héten.
2010. nov. 10. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Akkor most alapból kérj antibiotikumot a szülés alatt. Bármi is a tenyésztés eredménye. Nálunk is így volt.
2010. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még a kenet vételekor kérdeztem a dokitól, hogy adnak-e alapból antibiotikumot, ha az elsővel negatív eredmények ellenére mégis Streptcoccusos voltam (most meg ugye ez a másik coccus van), de ő erre azt felelte, hogy ha pozitív is, akkor sem biztos, hogy kell, mert a felesége is mind a 3 terhessége alatt pozitív volt Streptococcus tekintetében, mégis mindhárom fia megúszta a fertőzést. Gondolom Staphylococcus esetében is ez van, bár amikor telefonon érdeklődtem a szűrés eredményéről, az asszisztense mondta, hogy szülés közben kapok majd antibiotikumot, ha a 35. héten is pozitív az eredmény. De állítólag a babára nem káros. Akkor mégis minek az antibiotikum? Komolyan nem értem és az a baj, hogy csak a 35. hétre rendelt vissza a doki, addig meg itt idegeskedhetek... :(
2010. nov. 10. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!