Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt használ/haszná...

Terhesség alatt használ/használt valaki asthmára Pulmicort Turbuhaler belégzőport? Nem árt a babának?

Figyelt kérdés
2009. jan. 10. 11:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nekem azonnal megtiltotta az orvosom a használatát!

Neked nem???

2009. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is allergiás asztmám van,szerencsére az asztma része már jó ideje nem jött elő,nyáron szedem mindig az allergia tablettát,de a doki örülne ha azt sem kéne szednem,monda meglátjuk mennyire fogom gyógyszer nélkül bírni a nyáron.Ilyenkor semmilyen gyógyszert nem ajánlanak terhesség alatt,esetleg ha nagyon fáj a fejed egy Algopyrin belefér.Boldog baba várást 9hetes kismama.
2009. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket. Én még nemrég tudtam meg, hogy babám lesz, és még nem voltam orvosnál ezért érdeklődtem, hogy használhatom e. Sajnos az a baj, hogy én nem tudok meglenni enélkül a gyógszer nélkül.

Az első válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy adtak e helyette valami mást amit mégis lehet használni terhesség alatt? Boldog babavárást kívánok.

2009. jan. 10. 13:39
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem itt kérdezd meg.Google-ba beírod orvos válaszol,majd rögtön az elsőre rámész,hogy orvostudakozó,orvos válaszol.Megkeresed Dr Hamvas Ferenc nevét és írsz neki,mindig aznap megválaszolja a kérdéseket.Ne aggódj biztos van megoldás,nekem egy volt osztálytársam volt nagyon durván asztmás,egészséges babát szült:)
2009. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Második voltam:)
2009. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a tanácsot. Megkérdeztem és azt válaszolta, hogy szerinte még nem ártottam a babának vele, de menjek belgyógyászhoz vagy tüdőgyógyászhoz. Boldog babavárást kívánok.
2009. jan. 11. 12:22
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem hogy nem tiltották meg de kifejezetten ezt az egyet szabad használni terhesség alatt. Ventolin sprayt rohamra és Pulmicortot gyulladáscsökkentőnek. A Pulmicort az egyetlen ami budesonit tartalmú és csak ez használható terhesség során az asthmára. Én végig használtam -kivétel első trimeszter- és egészséges babát szültem. Rosszabb lett volna egy kezeletlen asthma (fulladás miatt nem kap elég oxigént a pici) mint a gyógyszer. Már 9 hónapos a baby és egyszer sem volt még beteg.
2009. nov. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Érdekesek ezek az orvosok, mert nekem nemcsak a tüdőgyógyászom, hanem az orvos keresztszüleim is megtiltották a használatát, akik konzultáltak a kollégáikkal is. A ventolint engedélyezték és ha nem szűnik a panasz, akkor ügyelet, ahol intravénásan tudnak adni olyat ami nem árt a babának.

Az utolsónak: számtalan olyan nő van aki használt magzatkárosító hatású gyógyszert vagy dohányzott vagy alkoholt fogyasztott stb...és mégis egészséges babát szült és számtalan olyan kismama van aki a lehető legkörültekintőbben odafigyelt az életmódjára, egészségére, vitaminbevitelre stb...és mégis beteg babája született. A te eseted EGY a sok közül, az hogy nálad nem lett semmi baj, nem azt jelenti, hogy példaértékű vagy és másnál sem fog.

A kérdezőnek ajánlom, hogy konzultáljon a saját tüdőgyógyászával, ő ismeri a körtörténetedet. Gondolom ez már meg is történt a kérdés feltevése óta.

Szép babavárást!

35 h km.

2009. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én nem az agyoniskolázott családnak adtam tanácsot (oda minek is kellene ha mindent tudnak). Én csak a kérdezőnek írtam le (nem tanácsoltam!!!!) az ÉN esetemet. De ezzel nem azt akartam sugallni, hogy rohanjon Pulmicortért. Hálát adok a jó Istennek, hogy egészséges a gyerek. Nekem egy kiváló gyermekpulmonológus határozottan csak ezt ajánlotta. Egyébként amerikai teszteket is végigböngésztem és az ottani orvosok is csak ezt "favorizálták".

Kedves kérdező: szívből kívánom, hogy terhességed alatt ne kelljen gyógyszerhez nyúlnod és egészséges gyermeknek adj életet!

2009. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ó, bocsánat ha az aluliskolázott érzéseidet megsértettem!
2009. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!