Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek a véleményére adjunk,...

XStefix kérdése:

Kinek a véleményére adjunk, amikor a terhesség alatti hízás mértékéről van szó?

Figyelt kérdés

Az alábbi linken egy álláspont a lehetséges sok közül: [link]

(Szerintem megfontolandó.....)


2011. márc. 23. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek vele, amit ír és a tapasztalat is igazolja. Egyik barátnőm, aki kifogástalan alakú 12 kg-ot hízott közel 4 kg-os (tehát nagy) babával. Pár hónap múlva 1 kg-al nyomott többet, mint mikor teherbeesett, tehát tényleg ez volt az ideális számára. de még akkor mindig ott van, hogy szoptat, a melleiben ott a tej, lehet, hogy így még 1 kg se volt rajta.

Én is úgy gondolom, hogy csak annak ideális, ha kevesebbet hízik, akinek egyébként túlsúlya van.

2011. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem bőven van túlsúlyom, és 4 kg-t híztam, mint a cikkben említett celebhölgy:)

De az igazsághoz (a túlsúly mellett) az is hozzátartozik, hogy az első 20 hétben minden kijött belőlem, vizen és kekszen éltem, így félidős terhesen 6 kg-val voltam kevesebb, mint amikor teherbeestem.

Vagyis összességében a 4 kg igazából 10, és ez (plusz még 1,5kg) mind lement szüléskor.


Szerintem el kell fogadni, hogy az ember ilyenkor hízik, nem kell mértéktelenül, de a celeb asszony által sugallt kismamakép felháborító, mert a kismamák amúgy is állandóan elégedetlenek magukkal, nem szabad még erre rá is tenni egy lapáttal.

2011. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
SENKIRE! Mindenki maga tudja, hogy az a plussz suly, amit felszed terhesseg alatt, az nala mennyire mondhato normalisnak. Hogy eroltetetten dietazott es tornazott, hogy ugy nezzen ki ahogy, vagy abszolut nem mozgott, rengetegett evett es emellett meg hizasra is hajlamos. Mindenki maga tudja, hogy milyen volt terhesseg elott, milyen a terhessege, mert mas ha plussz sullyal indul, mas az, aki amugy is sovany volt. Illetve szamos tenyezo kozrejatszik meg amirol altalaban nem beszelnek. Mert minden terhesseg mas, igy sokszor elofordul az is, hogy ugyanazon no 2 vagy tobb terhessegnel teljessen maskent szedte fel a plussz kilokat, aztan jatszi konnyedseggel szabadult meg toluk...
2011. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a linkelt cikk!!!!

Végre egy írás, ami nem a R.Rékát és az idi@ta diétáját isteníti! Már tényleg naponta mutatták a TV-be, hogy hogyan ugrál szülés előtt 1-2 nappal az aerobik edzésen, meg hogy összesen csak 5 kilót hízott. Hát szerintem ez egy borzasztó véglete, annak a dolognak, hogy terhesség alatt is vigyázzunk a súlyunkra. Nem kell végletekbe esni. Normálisan, egészségesen kell táplálkozni, mint előtte. Nem vagyok és soha nem voltam túlsúlyos, nem azért vagyok ellene ennek Réka féle diétának, 162 cm és 52 kiló vagyok gyerek nélkül, az első babámmal 13-at híztam, mire 1 éves lett, akkor álltam vissza az eredeti súlyomra és úgy éreztem, ez így volt normális a szervezetemnek. Mindenki maga érzi, hogy mi az a tempó és súly, ami fel és le ingadozhat a terhesség alatt és után még egészségesen.

Én nem eszek édességet szinte soha, de csak azért, mert soha nem voltam édesség faló, most meg kimondottan undorodom tőle:-) 12 hetes terhes vagyok most, 1 kilót híztam eddig.

És tényleg nem tesz jót ez a Réka bálványozás a várandós kismamáknak, hiszen így is rossz az önképe a legtöbb terhes nőnek. Miért kell ezt még fokozni??

A mozgás meg igen, kell a terhesség alatt, de nem szülés előtt 1 nappal! Hagyjuk már ezt a betegesen megszállott hozzáállást.

2011. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krisztivan ***** válasza:
Én +10 kg-val indultam neki a terhességnek én híztam még +18-at a kilenc hónap alatt.Hazajöttem a kórházból és a +18-ból már csak +4 kg volt meg.Nem csináltam érte semmit.4430gr-os 61cm kisfiú,kettő méhlepény,sok magzatvíz és sok vér vesztés.Szerintem a 20 kiló fölötti már tényleg sok lehet de ez is attól függ mennyi volt a kezdő súly.
2011. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokat agyaltam én is ezen a mennyi az ideális hízás terhesség alatt kérdésen. Az első gyereknél 23 kilót híztam, ahogy 1 éves lett már 10 kilóval voltam kevesebb mint a kezdő súlyom! 13 hós koráig szoptattam, egy napot sem fogyóztam.

A második gyereknél elhatároztam, hogy nincs csoki, nasi, csak egészséges kaják. Híztam 35 kilót, de az utolsó 4 hónapot "ágyhoz kötötten" vészeltem át, nem volt szabad felkelnem, szerintem ezért a sok hízás. A fura az, hogy az 5. hónap végéig kb ugyanannyit híztam mint az előző babánál ugyanazon hétig.

A harmadik terhességem alatt már nem foglalkoztam a kajával, elkönyveltem, hogy talán ez alkati kérdés is. 25 kilót híztam. Most 15 hónapos és egy hete álltam vissza a kezdő súlyomra. Az utóbbi 4 hétben fogyiztam csak, óvatosan mivel még sokat szopizik, így lement az utolsó 4 kiló is.

2011. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Se a Rubint Réka 5 kilós, se a Sarka Kata fémjelezte 33 kilós hízás nem egészséges. Szerintem mindenki hallgasson a saját orvosára és lelkiismeretére. :)

Én 45 kilóval kezdtem, 60-nal fejeztem be, szerintem egy kicsit sok lett, mert nem éreztem jól magam, bár vizesedtem. 5 kiló plusszal mentem haza a kórházból. Ennél most kevesebb a tervem :)

2011. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!