Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennél dokihoz ezekkel a...

Elmennél dokihoz ezekkel a tünetekkel? Érezted hogy baj van és orvoshoz kell menni vagy volt olyan aki úgy gondolta hogy nem komoly a baj és elment a dokihoz és jól tette?

Figyelt kérdés

Nem akarok idiótának tűnni, vagy olyannak aki túlaggódik mindent és nem tudom hogy érdemes lenne e az alábbiak miatt dokihoz fordulni:


-sok keményedés ami miatt nehezebben lassabban is mentem

-hányinger, gyomor, hát derékfájás (nem vészes de nem kellemes...a dolgomat csináltam mellettük ahogy eddig)


2011. máj. 3. 15:01
 1/5 A kérdező kommentje:
32 hetes vagyok
2011. máj. 3. 15:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen tünetek az utolsó pár hétben voltak, kivéve a hányingert, az az első 14 hétben volt.

Nem írtad, hogy hány hetes terhes vagy, de gondolom, már Te is a végén jársz. Szerintem ez normális ebben az esetben.

Nekem volt olyan, hogy alig bírtam menni és még ülni is, de az orvos is azt mondta, hogy ez normális, hiszen már nagyon gyorsan nő a pici, ez megviseli a méhet. Nem is volt baj, túlhordtam 4 nappal. :O)

2011. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Látom, közben megírtad a terhességi kort.

Ha így visszagondolok, nekem is ekkortájt volt az, hogy iszonyatosan fájt a hasam, én is meg voltam rémülve, de utána pár héttel ez elmúlt, úgyhogy szerintem ne aggódj.

2011. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor csak bizonytalan vagy, menj el orvoshoz.

Nem te leszel (aznap) az első, nem is az utolsó aggódó kismama, aki "feleslegesen" keresi fel.

Ő az orvos, ő tanulta évekig, mikor van baj, és mikor nem kell aggódni. Neked nincs ilyen képesítésed, viszont teljesen természetes, hogy aggódsz.


Meg fogja érteni a doki, inkább keresd fel, és ülj potyára egy fél órát a rendelőben, minthogy baj legyen. :)


A legtöbb kismama a félidő után szokott érezni keményedéseket, és a hátfájást a többlet teher okozza, VALÓSZÍNŰLEG. Én sem vagyok orvos, csak leírom, hogy megnyugodj. :)

Esetleg, ha vele könnyebb szót érteni, megkérdezheted a védőnőt is. Aki nálunk van, nagyon kedves, bármikor lehet hozzá menni, mindig ráér, nem kell nála sorba állni, és ő is tudja, mikor kell felkeresni az orvost. Ráadásul, sok férfi szülésszel ellentétben, neki már valószínűleg személyes tapasztalta is van a terhességről, szülésről.


Az a legfontosabb, hogy megnyugodj! :)

2011. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem 30 hetesen pont ez volt. Elmentem. Szerencsére nem történt baj.
2011. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!