Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sokat hízok és nem...

Nagyon sokat hízok és nem értem, hogy miért? Aki szintén ilyen ütemben hízott, mennyivel ment szülni? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

28 hetes terhes vagyok, 64 kg-ról indultam (172 cm magas vagyok) és most 78 kg. vagyok, tehát 14 kg plusz van már rajtam eddig :(

14-15 hetes terhes korom óta só és cukormentesen étkezem. Tényleg odafigyelek mindenre. Jó, nem azt mondom, hogy nem eszem meg néha-néha (heti egyszer) egy sajtos pogácsát vagy ilyesmit, de például SEMMIT amibe cukor van, se péksüti se üdítő, se túrórudi sem banán vagy szőlő se hús (max hal, a többi húsfajtát nem is kívánom). Csak vizet iszom és üres teát. Kapucsinót is cukormenteset, bioboltban és dietetikus boltban vásárolok.

Nem értem ezt az egészet!


Igaz, hogy lombikos kismama vagyok és az elején kaptam hormonkezelést és sajnos akkor felugrott rám vagy 8 kg. de akkor is olyan rossz, hogy mindent megteszek és mégis hízok:( Nem vizesedek amúgy.

Tornázni nem nagyon van időm mert napi 8-10 órát dolgozom, de sétálni szoktam esetfelé vagy hétvégén.


Jövő hét hétfőn megyek a védőnőhöz és félek, hogy nagyon le fog cseszerinteni, nem fogja elhinni, hogy én tényleg mindent megteszek:(


2010. nov. 12. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Túl sok vizet iszol. Ne igyál többet napi két liternél, a leves is ebben benne van. A dokim mondta, meglepő módon. Kérdezd meg a dokidat(tel.) mit szólna ehhez?
2010. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ketten vannak!
2010. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet sokat nőtt a melled: ez 1 kg.

A baba: 2 kg. A lepény: 2 kg. Méh növekedése: 1 kg

Víz: 3 kg

Felkészülés a szülésre(jó erőben legyen a test) : 1 kg.

2010. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, a melleim valóban valószerűtlenül óriásiak lettek, nem is tudom mi lesz ennek is a vége...

Már a 90DD-s melltartók sem jók rám, minden szorít:(

Vizet kb. 2 literrel iszom egy nap. Ez alatt úgy érzem kiszáradok, nagyon szomjas vagyok sokszor.

Lehet, hogy este nem kellene vacsoráznom?

2010. nov. 12. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
A melleid adják a súlyt. Így ha a melleket levesszük, akkor nem is híztál sokat. Ezt mondd a dokinak, és egyél úgy, mint eddig. Ha kevesebbet ennél, a melled továbbra is nő, és a babától vonnád meg a tápanyagot. Ha szomjas vagy, igyál mindannyiszor, csak mértékkel.
2010. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11:11 a lepény nincs 2kg mert kb 800gr ha a babája most 2kg akkor nagyra számíthat a végére.
2010. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A baba teljesen normális méretű, bár 3 hete voltam utoljára uh-n, jövőhét kedden megyek újra!
2010. nov. 12. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Első babámat 56 kilóval kezdtem, 20 hetesen már 70 kiló voltam. Aztán a végén 76-al szültem, szülés után 5 nappal is 70 voltam (3800 grammal született a fiam). Eltelt 12 hónap, akkora lettem 61 kiló megint. Akkor estem megint teherbe, most vagyok 14 hetes, még csak 2 kiló jött fel, előzőnél ilyenkor már vagy 7-8 plusz feljött. Minden ugyanúgy csinálok, igaz, hogy most szaladgálok egy 14 hós után. A melleim nőttek, de közel sem annyit, hogy számított volna. Nem sokat tehetsz, hagyd, hogy a szervezeted irányítson. Pláne, ha ennyi mindent már megteszel, türelem.
2010. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!