Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora kulonbseg van, ha...

Mekkora kulonbseg van, ha valakinek 1 vagy 2 gyereke van? Mennyivel igenyel tobb idot a masodik gyerek? Jelentos kulonbseg vagy "ossze lehet konnyen hangolni"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok a legjobb válaszoló, előre szólok. Az első gyerekem SNI-s, sokkal több időt és energiát igényel, mint egy "neurotipikus" gyerek.

Ezek után relatÍv a véleményem, de szerintem nem sokkal több energiát.

Főzni ugyanúgy kell, ruhákat ugyanúgy pakolod a mosógépbe, nálunk ők szeretnek együtt fürdeni is, erről most vagyunk leszokófélben, de nem akarják. Szeretnek együtt játszani a kádban, jobban elvannak akkor, mint bármikor a nap folyamán.

Este egyszerre olvassuk nekik a mesét, együtt megyünk sétálni, stb.

A plusz energiát az első időszak igényli nagyon, amikor felváltva szoptatsz és pelenkázol, ha olyan apuka van, akinek nem gond bedobni magát, akkor megoldható.

Később ahhoz kell plusz idő és energia, amikor egy-egy külön programot szerveztek a gyerekeknek, mindkettőt meg kell négyszemközt is hallgatni, egy-egy játék bele kell férjen, amikor anyu vagy apu csak vele foglalkozik.


Természetesen nagyon sok múlik azon, hogy milyen a párod, de normális esetben a gyerekeknek apjuk is van. :)

Nem tudom, más családtag, pl. nagymama, van-e.


Anyagilag se kétszeres a költség, sok ruhát tudnak örökölni egymástól, a rezsiben nem olyan jelentős, enni meg nem sokat szokott egy kisgyerek.

Később leszek ezek jelentősek, amikor két gyereket kell iskolázni, ketten mennek szakkörre, táborba nyáron, stb.

2011. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Az első gyerek a nagy változás, az utána következők, már nem. Nekem 3 van.
2011. okt. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a semmi gyerek és az egy között van a legnagyobb különbség, meg hát gyerek függő is. Nekem az első babám hasfájós,sírós volt utána pár dologban nem fejlődött megfelelően (vagy inkább a nagykönyv szerint) problémáink voltak az evéssel, rágással stb. szóval sok sok aggódni való.

A második babám pedig mindent hamarabb csinált, sose kellett semmi miatt aggódnom, sokkal lazábban is vettem néhány dolgot, és szerencsére szeretik egymást még most 4 és 2 évesen is egész jól el tudnak lenni fél-1 órákat is együtt.

Szóval szerintem nincs olyan nagy különbség ha az energiákat nézzük, anyagilag már annál inkább, nem is most, de később még jobban.

Csak hogy annyit mondjak , csak az ovis étkezésük lesz 16 ezer ft egy hónapban...

2011. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Elsővel az a baj, hogy még tapasztalatlan az anyuka.

Másodiknál ez megoldódik, mert van rutin.


De attól még kettővel nehezebb, mint eggyel.

Például ketten futnak két irányba. Egy gyerek csak egy irányba tud futni.

Vagy egyik beteg, másik nem, mégis mindkettőt vinni kell az orvoshoz.

Mire felöltöztök mindannyian séta előtt, több idő eltelik, mintha csak egyet öltöztetsz fel.

Szóval kettővel azért nehezebb.

2011. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Én friss kéz gyerekes vagyok a kicsi 2 hetes a nagyom viszont már 5 éves. Egyenlőre nem mondom, hogy könnyű a pici hasfájós, sokat kell vele foglalkozni, és nekem még a szoptatás is nehéz, mert annyi atejem hogy rengeteg időt elvesz a fejés is.Szegény nagyomra szinte csak apának van most ideje. De mivel ő már ovis így azért mindent el tudok intézni egy nap amit kell. Rövid idő múlva szerintem viszont semmi gond nem lesz, mert a nagy még így sem féltékeny, belerázódunk az új helyzetbe, és ok lesz.

2011. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Nagyjából mindent leírtak előttem. Két gyereknek ezerszer nagyobb figyelem kell. Példa, tanul a nagy kétkerekűzni, a kicsi a kis háromkerekűvel természetesen az ellentétes irányba indul. De közben futni kéne a nagy után is, de a kicsit nem hagyhatod egyedül. Rengeteg ilyen dolog van.

Reggel felöltözteted őket (pláne télen)és mégis az egyikre rájön, hogy kakálnia kell. De mivel egyiket sem engedhetem ki egyedül, vissza az egész...vetkőzés-kaka-öltözés. Duplán. Vagy amíg nem együtt alszanak napközben. Mert mondjuk a nagy már csak délben alszik, a kicsi meg még kétszer (délelőtt és délután) Semmire nem jut időd. Ha meg éjszakázni is kell a kicsivel...

Szóval kettővele nehezebb, mint eggyel de azt mondom sokkal szebb. Vállalom a nehézségeket mert annál több boldogságot is okoznak! :)

2011. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez attól is függ,hogy mennyi a korkülönbség a gyerekek között.Az enyéim között 4 és fél év van,a nagy iskolás a kicsi óvodás.A kicsivel van inkább gond,a nagy már mindent megért.Most vagyok a 3.-al várandós,mire megszületik,a kicsi és a babó között is 4 és fél év lesz.
2011. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!