Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérdésem esőlősorban (de...

Kérdésem esőlősorban (de mindenki válaszát várom) azokhoz szól akik fiatalon (17-23) lettek terhesek. Milyen körülmény közt? .

Figyelt kérdés
Milyen idős voltál amikor terhes lettél?Mi lett az iskoléddal?Pároddal mennyi ideje voltatok együtt?Nem volt kérdés hogy megtartsátok?A főbb kérdésem:hova tudtatok költözni?Vagy a szülőknél maradtatok?Mennyi pénzből jöttök ki?Bocsi a sok kérdésért de másképp nem tudtam megfogalmazni.Egyszóval a terhesség körülötti "gondokra"lennék kíváncsi és hogy hogy sikerült megoldani.
2010. nov. 17. 10:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Szia én 17évesen estem teherbe, jelenleg 32hetes terhes vagyok.Védekeztünk és mégis, eszembe sem jutott elvetetni, páromnak sem.

Mi egyenlőre maradunk anyumékkal, nagy a ház bőven elférünk, és ők is szeretnének az unoka közelében lenni, de mikor a pici 3-4éves lesz, megyünk külön párom már idősebb, dolgozik, így könnyebb nekünk.

Hát eddig a nagyobb dolgokat mi vettük(babakocsi, kiságy...) apróságokat anyumék, mert ragaszkodtak hozzá.

sulival kapcsolatban nem nagyon jött össze semmi, mert hiába vagyok magántanuló gyakorlatom nem lesz meg...

Így hát jövőre szeptemberben levelezősön lerakom a baba mellett az éretségit, utána mikor ő megy oviba, gyorstalpalón leteszek egy tanfolyamot, (eddig szeretnénk szüleimmel maradni) Aztán én is elmegyek dolgozni, és külön költözünk.

Nagyon nehéz néha, mert annyira el tudnak ítélni az emberek, hogy ilyenkor szülök, de nem érdekel.A pici mindenhez erőt ad!

Imádom őt, érte bármit megtennék...

Mért kérdezed hasonló helyzetben vagy?

2010. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
18 évesen lettem terhes.Párom nem akart megtartani én igen.Sikerült leérettségiznem.Több mint 5 éve vagyunk együtt,és párom szüleihez költöztünk.A GYES-ből és a családi pótlékból veszem meg ami kell a babának,aáztartásba egyenlőre még nem kell adnunk semmit,mivel még párom tanul.
2010. nov. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
*a háztartásba
2010. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szia!Én 23 éves vagyok és 35 hetes kismama.Párommal már 5 éve vagyunk együtt,ő 30 éves.Saját házban élünk,amit a párom örökölt a nagymamájától.Én elvégeztem egy főiskolát levelezőn,mellette pedig dolgoztam,így szerencsére megvan a 2 éves munkaviszonyom.Jelenleg táppénzen vagyok,ami nem túl sok,de kijövünk valahogy,bár meg kell fogni a pénzt.
2010. nov. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem vagyok 100%ban hasonló helyzetben,de a gondolat felvetődött már és érdekelne mások tapasztalatai,körülményei.Én 18vagyok a párom 27,ő dolgozik én pedig 11.es vagyok.Ideköltözött hozzánk (hozzám és anyumhoz)másfél éve.(3éve vagyunk együtt)Volt szó babáról meg volt is éles szitu :) de ha jobban belegondolunk akkor nem lenne olyan remek,főleg a babának.Nekem nem lenne meg az érettségim,párom meg 75.000keres egy hónapban,arról nem is beszélve hogy külön költözni nem tudnánk,és itt nálunk a lakásba kicsi a hely.Szóval így alakult bennem ki a kérdés amit feltettem :)
2010. nov. 17. 10:32
 6/23 A kérdező kommentje:

Elsőnek!

És mit szólt hozzá párod?Szüleid?Rokonaid?:)

Nekünk is van egy csajszi a családban,18évesen szült.Volt ám meglepődöttség...

Főleg mert csak akkor mondták el mindenkinek,amikor már nem lehetett elvetetni.

2010. nov. 17. 10:36
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 évesen szültem,4 éve voltam együtt a férjemmel és akartuk a picit!Anyámmal élünk,de neki is kell a segítség így mindenkinek jobb,mert ő sajnos munka nélküli, 130 ezerből élünk meg havonta.Egy percig se bántam meg,hogy megszületet a fiam és még szeretnénk egy kistesót pár év múlva
2010. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Párom örült mert ő már 24éves:) Szüleim pár nap "feldolgozás" után elfogadták, ma meg már nagyon várják a picit, csak el kellett fogadniuk, rokonok közül volt aki megjegyzéseket tett, volt aki örült megoszlottak a vélemények.

De már mindenki alig várja a kis jövevényt. Mondjuk én amúgy se voltam az a bulizós féle, szóval teljesen jól elvagyok itthon egyedül megcsinálom a házimunkákat, várom a picikémet, és én így vagyok boldog!

2010. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom minek kell lepontozni, mert szerintem elég jól elvagyunk a fiam és nekem így jó nem minden ám a pénz!!A korom meg nem olyan fiatalé sok 36 évesnél komolyabb vagyok!
2010. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten utáltam pl discóba is járni :) nem voltam egy csavargós típus,a család nekem nagyon fontos,főleg azért is mert szüleim elváltak 2éves koromban.talán ez az elrettentő példa és próbálok egy teljes családot magamnak kialakítani.nagyon család centrikus vagyok de rá kellett jönnöm hogy ezzel bizony még várni kell.Pedig párom 27 ő már azért benne lenne a korban.anyum meg nem is tudom mit szólna ha kiderülne hogy 19évesen szülni fogok! :S
2010. nov. 17. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!