Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket milyen atrocitások...

Titeket milyen atrocitások értek a terhességetek során? Bárhol, bármi körülmény által? Akár a tömegközlekedésben, boltban, munkahelyen.

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annál nagyobb baj nem ért, hogy 10 hetesen kirúgtak. :(

Mikor már látszott a pocakom, nekem mindig átadták a helyet metrón, villamoson, buszon. Ilyenekkel nem volt gondom.

2009. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

majdnem 7hónapos pocakosan még dolgoztam egy cipőboltban.a szitu az volt,hogy 2en a kisegítővel egész nap pakoltunk,a másnapi főnök látogatásra(üzletvezető utasítására).másnap mielőtt megjött az üvezető,kaptuk a főnöktől telefont,hogy szedjük be ezt,meg ezt,meg azt a fajta cipőt.Megtettük.így kiürültek az előző nap átpakolt polcok.

ebéd előtt jött az üvezető,és minden kérdezés nélkül lehordott,hogy mit képzelek,hogy nem csináltam tegnap semmit,és hogy CSAK TERHES VAGY NEM BETEG!na nem vagyok egy bőgős,de ott akkor elsírtam magam.tegyem hozzá,akkor már csak jóindulatból dolgoztam,amíg meg nem találják a helyettesemet.

2009. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Szintén munkahely. Vendéglátásban melóztam 5 hónapos terhes koromig. Napi 12 órát /nem volt füst, nem kellett pakolnom, csak állni/. Mikor a heti 55 órámra rá akartak húzni még 5-t és szóltam, hogy nem vállalom, megjegyezték, hogy régen a földeken a nők egésznap kint kapáltak még 9 hónaposan is, nem értik, mi a fenét hisztiek. Nos, ekkor hagytam ott a fenébe az egész társaságot egy fényes monológ kíséretében...
2009. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a boltban a pénztárnál tolták rám a kosarat,mikor ki akartam menni.
2009. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyszer történt olyan hogy a 40-es buszon reggel mentem dolgozni. Késésben voltam sajna, mert nem indult az autó. A busz tömve volt, késő ősz volt, elég hideg. Felszálltam a buszra - mint a heringek úgy álltunk. Kb. az 5. hónapban voltam és mivel senki nem adta át a helyet - lehet hogy csak nem látták a kabáttól hogy pocakom van - próbáltam úgy állni az ülés mellett hogy a kapaszkodó ne nyomja a hasamat. Erre beszólt vki - már nem tom hogy férfi volt vagy nő - hogy mit kényelmeskedek, menjek már arrébb, mert nem fér el tőlem, "kedves parasztos" modorban. Mondtam jó, de azért a gyerekemet nem kéne összenyomni. Kérdi hogy hol van? Mondom a hasamban maga sügér. Aztán ezt hallván felállt vki, és átadta a helyet.

Asszem csak ez az egy ilyen eset volt. Hál istennek vannak még jószívű emberek akik átadják a helyet vagy a boltban előre engednek a pénztárnál.

2009. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 14 hetes vagyok, most kezdett el alul gömbölyödni a pocak, de mikor először voltam vérvételen...hát, majdnem kiestem a számon. Odaadtam a beutalóm a pultnál, majdnem elájultam akkora tömeg volt, meg ugye éhgyomorra kellett menni, leülni nem lehet, a 20 széken 30 nyugdíjas. Na és akkor kijött egy kismama a vizsgálóból, egy idős úr meg elkezdett hőzöngeni a pultnál, hogy miért engedték előre azt a nőt, mikor őutána jött. A nővérke magyarázta, hogy a sürgős eseteket és persze a terhes nőket előreveszik, de az a hapsi totál ki volt akadva. Akkor tök megijedtem, féltem, hogy tényleg rosszul leszek, és senki nem fog segíteni...
2009. szept. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

A villamosról szálltam (volna) le és egy öreg nyanya már rohant volna fel hogy legyen helye, és nekemjött, majdnem fellökött, én meg jó hangosan rászoltam hogy várja már meg míg leszállok és ne lökjön föl!!! Jó hangsúlyosan mondtam. Ez a 8. hónapban volt, nem kis hassal.


De képzeljétek el, valamelyik nap a Tescoban voltam, csak 1-2 apróságért mentem be, még kosarat sem vittem mert a kezemben fogtam amit venni akartam. Jött egy ott dolgozó, minden pénztároshoz odament, nem tudom miért, de a lényeg hogy odajött hozzám, és kérdezte hogy csak ezt veszem? Mondta hogy igen. Erre magával vitt, és a mellettem lévő sorba előre húzott maga után, és mondta a kasszásnak (majdnem egy sz-szel írtam :D) hogy ezt a 3 dolgot üsse be nekem... Ott köszöngettem Neki hogy ilyen rendes, és mondta hogy Ő is szült 2 gyereket, tudja milyen. Akik elé "odafurakodtam" nem szóltak semmit, meglepődtek, de nem pampogtak! Hát ilyen élményem még soha nem volt!!! Nagyon jól esett és meglepett!

Mert azt megszoktam hogy a bkv-n átadják a helyet, de ez!!!


Szép napot!

38 hetes kismami

2009. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A vérvételtől én is kiakadtam; nekem is másfél órát kellett éhgyomorra sorban állnom a sok beteg ember között. Nem tudom miért nem lehet a vért valahol elkülönítve levenni a terhesektől...??? És a melóhelyen.20 hetesen jelentettem be a terhességem. Én tök jól éreztem magam, szerettem volna tovább dolgozni, némi könnyítésekkel, amit a MT85§-a megenged, de a szemét multi munkahelyem rákényszerített, hogy táppénzre menjek, ami anyagilag elég sz***r mostanság. Fordultam mindenféle hatósághoz, hogy segítsenek, de mindenhol azt mondták, hogy nem tudják a munkáltatómat a törvény betartására kényszeríteni; forduljak munkaügyi bírósághoz... Hát más sem hiányzik az embernek ilyenkor, mint bíróságra járni! Ha valakinek van jó ötlete, vagy tud segíteni, szívesen várom az ötleteket.
2009. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

7 hónapos terhesen, babakocsit tolva (babakocsiban 16 hónapos gyermek) a buszvezető rám csukta az ajtót. Szerintem még a szomszéd kerületben is belepirultak a kocsisok, olyan cifrát mondtam, mit mondtam, ordítottam. Nem tette zsebre a sofőr, amit tőlem kapott. Nem lett komoly baj, gyakorlatilag az ijedségen kívül semmi, egyből észrevette, hogy nem záródott be rendesen az ajtó.

De igazából nem ezen voltam teljesen kiborulva, hanem a "kedves" utazóközönség oda sem bagózásán. Voltak jó páran a buszon, de egyik sem mozdította meg magát. Azt hiszem egy életre csalódtam az emberekben.

2009. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szintén munkahely:ugy bánnak veled mindtha fertöző betegséged lenne, leginkább azt akarják hogy ne legyél ott.olyanokat állitanak ami nem igaz, amiket nem mondtál,kiközösítenek.A tömegközlekedésen senki sem adja át a helyet, még este sem miután legolgoztad az egész napot. elég szomorú hogy ilyenek az emberek...

mindenkinek köszönöm a válaszokat és sokkal kellelmesebb élményeket!

2009. okt. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!