Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedtetek Elevit-et a terhessé...

Szedtetek Elevit-et a terhesség tervezésekor? Mennyi idő után van "hatása"?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én szedtem. a reklám 3 hónapot ír....
2010. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Leírnád nekem, h mennyi idő után sikerült a baba?
2010. nov. 17. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem az elevittől leszel terhes, nem segíti a teherbeesést, hiszen csak egy multivitamin.

Én szedtem, 1 hónap múlva terhes is lettem, de ez csak véletlen.

2010. nov. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, h nem ettől lesz terhes egy nő. Köszi a gyors választ.
2010. nov. 17. 13:57
 5/11 anonim ***** válasza:

én nem, viszont amin + lett a teszt (nem várt napján), elkezdtem szedni. a reklám nekem gyanús, hogy csak reklám. nem hinném, hogy azért lesz a babának nyitott gerince, vagy bármi más baja, mert én csak akkor kezdtem el szedni a vitamint, amikor ő egy kb. 2mm-es átmérőjű petezsákként volt még csak a méhemben és nem előbb.


hanem mert tök jó az elevit gyártónak, hogy nyer 3 hónapot, sőt többet is, gondoljunk csak az évekig sikertelenül próbálkozókra.

2010. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok.

Van, akinek (sajnos!) évekig nem jön össze a baba, akkor éveken át szedje??

(Ja és nem is Elevitet, de végül is ez mindegy. :o)


Két egészséges gyerekem van.

Szerintem az egy tévhit, hogy a babának kell a vitamin. A multivitamit a mama érdekében kell/érdemes szedni, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség. Egy egészséges magzat, mindent elszipkáz az anya szervezetéből ahhoz, hogy egészségesen fejlődjön...

Hiszen olyanok is vannak, nem is kevesen, akik semmilyen vitamint nem szednek, és régen sem volt ez másképp (igaz, akkor kicsit egészségesebb volt maga a táplálék...)

2010. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdtünk próbálkozni, szedtem az Elevitet. Aztán mikor már 3 hónapja szedtem, és még nem voltam terhes abbahagytam. Összesen másfél év próbálkozás után jött össze a baba, úgyhogy nem szedtam csak a pozitív teszt után.
2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani hogy hatásos-e, ugyanis nem lehet tudi hogy ha pl. szedésével valaki 2 hónap után terhes lesz, az nem lett volna terhes abban az esetben is ha nem szedi......ez igaz minden egyéb csodabigyóra amiket a gyors megfoganás miatt megiszunk, beszedünk, kipróbálunk.


Mindenesetre jó hinni valamiben, kapaszkodni valamibe. Nekem a folsav és cickafarkfű tea volt efféle kapaszkodó, 4. hónapban lettem terhes de talán ezek nélkül is így lett volna ez sosem fog kiderülni.

2010. nov. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 2 hónappal a baba előtt kezdtem el szedni + ittam palástfű és cickafarkfű teát is (állítólag hatékony). Az első próbálkozásra sikerült... De hogy szimplán nekünk köszönhető-e vagy ezeknek a szereknek is, azt nem tudom.
2010. nov. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szedtem se előtte, se alatta, sok barátnőm nagyon elhízott a terhsevitamintól, plusz a babájuk is 4- 4,5 kg-s lett, ezért csak folsavat szedtem, miután kiderült, hogy terhes vagyok, az pedig a 16. hétig.

23 hetes km

2010. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!