Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkérdezzem mennyiért vállalj...

Megkérdezzem mennyiért vállalja a szülést?

Figyelt kérdés
17 hetes vagyok, és szeretném a nőgyógyászomat felfogadni, hogy legyen ott a szülésnél. Mióta tudom, hogy jön a baba, azóta csak hozzá járok magánrendelésre. Mikor felkérem, akkor mindenképp rászoktak kérdezni, hogy mennyibe fog kerülni, vagy majd Ő mondja, vagy ha nem akkor adok amennyit szülés után gondolok?
2010. nov. 17. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Ne izgulj, mondja majd a mocsok magától is. Te miért fizetted eddig a Tb-t?
2010. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Erről eléggé megoszlanak a vélemények, bizonyára itt is nagy vita lesz mert akárhány fizetős szüléses kérdést olvastam mindenhol jöttek olyanok akik azt mondták hülye vagy ha fizetsz (nekem volt aki szó szerint ilyet írt) és olyan is aki szintén fogadott dokit.


Én megkérdeztem a dokimat a 10 hetes vizsgálatnál hogy elvállalná-e a szülést és ha igen, az milyen anyagi és agyéb vonzattal járna? Persze mosolyogva, udvariasan kérdeztem, elég jófej fiatal doki. Annyit mondott, hogy nagy megtiszteltetés és hogy általában a magánrendelés 10-szeresét szokták neki adni.


Egyébként van olyan jogszabály már ami kiköti hogy orvos nem köthezi ki előre a szülesztése árár, de ezt is, mint természetesen sok más jogszabályt ki tudja kerülni az orvos, ha csak közli hogy mennyit szokott kapni. Ebben végülis benne van hogy mennyiért csinálja ő. De egyébként valóban nem köthetné ki, mindenesetre én maximálisan megértem azt aki pénzért fogad dokit és előre megkérdezi, nem csak a szülés után tesz bele egy találom-összeget a borítékba, én is ezt tettem, előre megkérdeztem hogy tudjak tervezni.

De remélem azért nem lesz ebből itt is vita abból hogy adjunk-ne adjunk :))

2010. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Na mit mondtam....mire kiírtam a választ látom már volt aki megelőzött pont egy ellen-válasszal :)))
2010. nov. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerinted nyugodtan kérdezd meg. végülis sajnos mindenki tudja, hogy úgyis adni kell neki. :(
2010. nov. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes téma.Annak idején amikor terhes voltam,én is megkérdeztem az orvosomat ,hogy vállalna-e.Igaz nem magándoki volt csak az SZTK-ban jártam hozzá mindig,és nagyon jó doki..Vállalta,de a pénzről nem volt szó.Én döntöttem el,hogy mennyit adok neki.

Emlékszem amikor megszületett a fiam,utána éppen azon törten a fejem,hogy mennyi az az összeg ami elfogadható lenne.Nagy örömömre a kórházban összefutottam egy másik kismamával (aki szintén megszült már)aki a volt kolléganőm volt.Őt kérdeztem meg,hogy vajon mennyi pénzt illik ilyenkor adni..Jött a csodálkozás:Ő nem fogadott fel orvost,és nem fizetett senkinek egy fillért sem.Mégis segítettek világra hozni a lányát,és lehető legjobb ellátást ő is megkapta.Sőt amikor szülése jött az ügyeletes doktor éppen a főorvoshelyettese volt.

Igaz én nem bántam meg,hogy orvost fogadtam fel.De akkor megfogadtam,hogy a következő gyermekeimnél nem fogadok orvost.A pénz jól jön akkor az újszülöttre is.

3 évvel később a lányomnál nem volt fogadott orvos. Ugyanúgy világra jött,és ugyanolyan biztos kezekben voltam,és megfelelő ellátásban részesültem..Nem volt különbség..Egyébként én anno annak idején(1992) 40.000 forintot adtam a dokinak.Szülés előtt 20.000 és utána amikor mentünk haza szintén 20.000 forintot kapott.

A lányomnál semmit nem fizettem.Viszont megvettem neki amire szüksége volt,és abból is a legjobbakat.

2010. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is rákérdeztem kerek-perec. Irult-pirult, aztán kinyögte, hogy 50.000et szokott kapni. Nekem megér ennyit, hogy egy konkrét orvos csinálja velem végig a 9 hónapot, aki mindent tud rólam. És amikor éjszaka egyszer rosszul éreztem magam, nyugodt lélekkel hívtam fel éjjel 3kor. És felvette, és kedves volt, és megnyugtatott, és válaszolt a kérdéseimre.

De ez egy olyan dolog amit mindenki maga dönt el egyénileg. Lehet kiabálni, hogy de fizetjük a TB-t, viszont én ezt úgy fogom fel mint egy készenléti díjazást. Nekem a munkahelyemen is kifizetik az otthoni készenlétet, ami azt jelenti, hogy bármikor jöhet értem az ügyeletesautó. Akkor én miért ne fizetném ki ezt a "készenléti időt" az orvosomnak.


27 hetes Km

2010. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, és kedves első válaszoló! Miaz hogy a "mocsok" ? Ha ez a véleményed az orvosokról, akkor menj és szülj Geréb Ágnesnél!


27 hetes Km

2010. nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én dokimat a következő alkalomkor szándékozom erről megkérdezni.

Az eddigi tapasztalatok alapján (más kismamáit kérdeztem, fórumon olvastam a dokiról véleményt), soha nem mond összeget. Nem lát bele a páciensei pénztárcájába, és nyilván másként hálás egy buszvezető vagy egy menő ügyvéd felesége. Mindenki maga dönti el.

Egyébként tényleg tiltja a törvény, hogy előre megmondja és elkérje az árát a szülésnek. Hogy te a szülés után mennyire vagy hálás neki, az már más kérdés.

2010. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon undorító hogy első válaszoló így ismeretlenül lemocskozott egy szülészorvost. Az általánosítás általában a szűklátókörű emberek sajátossága.

második voltam

2010. nov. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem ha szülök számíthatok- e rá, hívhatom- e, bejön- e megszüleszteni!?

Mindta igen, nyugodtan hívjam majd.

Összeget nem mondott, nem kérdeztem. 50.000 kapott, + 100.000 hagytam ott a magánrendelésen a 9 hónap alatt!

Szerintem ez nem kevés.

2010. nov. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!