Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fehérje a vizeletben? Mit...

Fehérje a vizeletben? Mit csinálnak, ha terhességi mérgezésről van szó?

Figyelt kérdés

Tanácsadáson megnézte gyorsteszttel a védőnő a vizeletet és a fehérje beszíneződött. Azt mondta csináljunk a laborba is egyet. Lehet hogy csak a hüvelyből került bele, de lehet toxikózis. Mi a teendő, ha az utóbbiról van szó? Lehet kezelni, vagy megindítják a szülést? 33 hetes kismami.

Köszönöm!


2010. nov. 17. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Toxikózishoz a vérnyomásodnak is magasnak kellene lennie és ödémának is meg kellene jelennie. ha ezeket is tapasztalod, akkor sajnos sanszos a toxikózis. Ha ezek nem társulnak hozzá, akkor inkább valami fertőzésre utalhat vagy arra, hogy folyásod van vagy nem középsugaras volt a vizelet. Szeretem, mikor a legrosszabbal kezdik a védőnők... Egyébként, ha mégis toxémia, akkor az kórházi kezelést igényel.
2010. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nefrózis szindróma
2010. nov. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

egy ideig gyógyszerrel kezelik a magas vérnyomást, fehérjét nézik időnként és ha már nem kezelhető a magas vérnyomás, akkor jöhet a kórházi megfigyelés, gyakori uh, nst, minden na kétszer, vizelet és vérnyomás naponta többször. Meg persze időnként flow. Ha a baba szívhangja jó és kordában lehet tartani a vizesedést, fehérjét, magas vérnyomást, akkor várnak, megfigyelnek, ha valamelyikkel gond van ,akkor indítják a szülést. Nekem 21 hetesen derült ki a toxémia, kordában tartható volt 36. hétig otthon is, aztán kórház és 39 hetesen indították, mert leesett a baba szívhangja. Egyébként teljesen egészséges lett szerencsére.


Látom, hogy össze-vissza írtam mindent, tehát toxémiánál a 3 dolognak együttesen meg kell lennie: magas vérnyomás fehérje a vizeletben és extrém vizesedés.

2010. nov. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia.

ugyanigy voltam a mult 7en,mint te.kaptam beutalót a kórházba, vettek vért, néztek vizeletet.és szerencsére negatív lett.majd csináltak egy vizelettenyésztést,az is negatív lett.

általában gyógyszert adnak és rendszeresen járni kell vizsgálatokra.

2010. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Elsőnek 34 hetesen jelent meg a vizeletemben a fehérje,de a vérnyomásom is 150 volt,és ödémás is voltam,2 hétig kezeltek kórházban,majd császár. :S Második terhességnél ugyan így történt,csak kicsit később.Szintén császár.Most várom a harmadikat,ma voltam a védőnőnél,170 volt a vérnyomásom,és fehérje is volt,nem is kevés a vizeletben.

A lényeg az,hogy tartósan magas vérnyomás+az ödéma és úgy a fehérje.Nah az már toxémia,és rendszerint császározzák az anyukákat,mert veszélyes lehet a sima szülés.

2010. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
engem szerencsére engedtek hüvelyi úton szülni
2010. nov. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A vérnyomás növöget, ma 135/75 volt. Vizesedés nincs.

Még egyszer köszönöm!

2010. nov. 17. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!