Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most 20-án lessz az első...

Most 20-án lessz az első terhesgondozásom. Ilyenkor milyen vizsgálat van? Vagy mi a teendő?

Figyelt kérdés
2009. jan. 13. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs a terhesgondozáson semmilyen vizsgálat. Elviszem a papírjaimat és megnézi a doki. UH lelet, vérvizsgálat lelete, kiskönyv, stb- Kérdéseket tehet fel, és gyógyszert írhat ki. Nem tudom, hogy szedsz e valami gyógyszert. Terhesvitamin, folsav. Ezeket közöld a dokival. Meg ha vannak rosszulléteid, feszül a hasad, stb. Ezeket mindet. Nekem minden hónapban kell menni, akkor megbeszéljük, mikor kell mennem legközelebb UH-ra, vagy egyéb vizsgálatra. De helyenként változhatnak a terhesgondozások. A papírjaid legyenek nálad!

20 hetes kismami

2009. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. jan. 13. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit, hogy én (a legelső Uh-on kívül) mindig a kórházba megyek UH-ra. Nem járok magándokihoz.
2009. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még mindig az első vagyok. Meglehet, hogy félreértettelek! A terhesgondozás alatt a védőnőt érted? Én a kórházban történő terhesgondozásról írtam. Ha félreértettelek, bocsika! Ha a védőnőre gondoltál, nekem oda is havonta kell menni. Elsőnek ő tölti ki a kiskönyvet (amit, mindig vinni kell magammal mindenhová) . Vérnyomást és a súlyomat méri minden alkalommal. Tanácsot ad az étkezéssel és egyéb dolgokkal kapcsolatban.

Remélem így már kielégítő a válaszom. :)

2009. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A védőnőnél semmi különös nem történik. Kitölti a kiskönyvedet: ide a te és párod adatai kerülnek be, az orvosod neve. Megmérnek, vérnyomásmérés, nekem a védőnő miután már éreztem a baba mozgását, a szívhangot is nézte. Ez egy beszélgetős időtöltés, ha kedves a védőnő, akkor jó. Kérdezhetsz tőle, ha van valami kérdésed! És kapsz ajándékújságot meg egy kicsi várandós könyvet ajándékba!:)
2009. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!