Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az uh-on sokkal nagyobb volt a babája az átlagosnál? Mivel indokolták?

Figyelt kérdés

Nekem fél kilóval volt több a normálisnál. Jó lett az ismételt cukrom is. Most megint nagyobb.



34 hetes kismama


2010. nov. 21. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Miota nagyobb?

A terhesseg elejetol?

Vagy mostanaban?


Azert kerdezem, mert az elso fiam csak a 20. het utan tunt uh-n nagyobbnak, atlagosan 2-3 hettel nagyobb meretekkel rendelkezett.

Mivel a 12. heti uh-n meg teljesen pontosan a koranak megfelelo volt a merete, igy a doki mondta, hogy nem idosebb a terhesseg, csak hosszabb a laba, nagyobb a feje, ducibb a torzse, vagy ezek egyuttesen, a gep pedig ezekbol kalkulal sulyt es ezekhez lovi be, hogy milyen koru magzatnak van altalaban ilyen merete.


Vegul idoben szultem, 40. heten, a fiam hosszu volt es nagy feje volt. A sulya nem volt extra, 4 kg alatt volt.


Masodik baba: a doki mindig kicsinek talalta a mehem tapogatasa alapjan, az uh-n viszont mindig normal mereteket mert. Vegul o is idoben szuletett, hosszu volt nagyon, a feje normal meretu, viszont vekonyka.


Ha a cukrod jo, akkor ne izgulj!

2010. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál.

Először a harminc hetes uh-on monták, hogy nagyobb. Akkor volt 1700 körül. Most a harmincháromhetesen két és fél kiló volt. A két uh között voltam cukroson.


szia

2010. nov. 21. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Tenyleg szep meretei vannak.

Az elso babamnak voltak hasonloak, nem egeszen 29 hetesen mertek uh-n 1550 grammnak, erre pontosan emlekszem, utana a 37. hetben volt uh, 4 kilo kornyekere tippelte akkor a gep.

Ahogy irtam is, vegul 3 hettel kesobb sem volt 4 kilo, de nagy feju, hosszu volt. Ezert kalkulaltak el.

A masodik babamat 34 hetesen par naposan tippeltek 2650 grammra, ehelyett 6 hettel kesobb szuletett 3100 grammal.

En ezert nem adok tul sokat az uh sulybecslesere, ha mar nem olyan fej-mellkas-combcsont arannyal rendelkezik a babad, mint ahogy a nagykonyven levo mintamagzat, akkor mar elbecsuli a gep a sulyat.


Tenyleg ne izgulj, biztos fog meg uh-t csinalni a doki, latni fogja, ha tul nagy a baba a vegere esetleg es tudni fogja a dolgat.


Minden jot nektek!


1. valaszolo voltam.

2010. nov. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem indokolták meg.

A férjem családjába nagy babák születnek. Valószínű genetika.

A kisfiam a 41. héten született 56cm és 4120g lett.

A feje is elég nagy volt, Szegénykém olyan pufi arcú volt, de nagyon édi.

A cukrom végig jó volt.

2010. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik nagynak.

A 23 hetes ultrahangon volt 900 gramm, 34 hetes ultrahangon3300 grammot mondtak- és 3630 lett.

A másodiknál 39 hetesen 4000 grammot mondtak és ő lett 4060 gramm.

2010. nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! A babám méretei 32 hetesen: BPD:83mm

Thorax AP: 85mmx 81mm

Femur: 68mm.

Nos az internet szerint, a combcsont alapján a babám 36 hetesnek felelt meg 32 helyett, viszont a feje meg pont a 32-33 hetes kategóriába tartozik. A doki csak annyit mondott,h. szép hosszú, nagy baba lesz.

34hkm

2010. nov. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! 4 D-s ultrahang nekem is 1700g-ra becsülte a kisfiamat a 30. héten. Kíváncsi vagyok,h. mekkora lesz.
2010. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok!
2010. nov. 22. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!