Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek jó adatok? Most voltam...

Ezek jó adatok? Most voltam ultrahangon, de nem mondtak semmit.

Figyelt kérdés
15. hét 3. nap Kp mennyiségű magzatvíz, placenta a hátsó falon tapad . " 0" st. cervix corpus határon 2,2 mm haematoma.BPD.30mm FL. 17mm becs súly: 124gr
2010. nov. 22. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kp mennyiségű

normális


a méhlepényed hátsófali, leválásnál ez okozhat gondot,nem kezdett még meszesedni


van egy kicsi haematómád(vérömleny) a méhszájhoz közel


mivel nem tudom előzőleg mekkora volt, hogy szivódott-e fel belőle


a koponyacsontok közti távolság 30 mm, ez jó

az fl az a combcsont, ez is jó, a súly egy picit talán kevés, de ez mérési pontatlanság is lehet

2010. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és milyen gondot okozhat a hátsó fali méhlepény?
2010. nov. 22. 10:44
 3/11 A kérdező kommentje:
Haematomám már 8 hetes terhességem óta van, 7,7 ről csökkent le, 2,2 re.
2010. nov. 22. 10:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Mit lehet a nagyobb súlyért tenni, ha nem csak mérési pontatlanság?
2010. nov. 22. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:
semmilyen gondot nem okoz a hátsó fali méhlepény.Ez a lehető legjobb.:)
2010. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor most okozhat gondot vagy nem??????És a babám súlya? és a haematoma?
2010. nov. 22. 10:50
 7/11 anonim ***** válasza:

A hátsó fali méhlepényt szülés után nehezebb leválasztani(szülésznő vagyok)

A haematóma, vagy ürül ki, vagy felszivódóban van, hisz csökkent a mérete, vérzésed volt?

a baba súly nagyjából jó, ilyenkor emiatt felesleges aggódni, még mérni sem szokták

2010. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Szülésznő!

Köszönöm a választ.Megkérdezhetem, hogy melyik kórházban dolgozol?

Tudni kell róla, pcos- em, inzulin rezisztens vagyok, családi öröklött dolgokról nem tudok, mert állami gondozott vagyok.

A haematomával már küzdök a várandósságom eleje óta, mostanra csökkent de nem múlt el.Táppénzre nem küldtek.

Amikor bemegyek ultrahangra semmit nem mondanak nekem, mert nem ez a dolguk.És ez a hátsó fali dolog, mit nehezíthet pontosan szülés után?Táppénzen kéne lennem?

Milyen étkezést javasolsz? Terhes vitamint femibiont szedek, de nem minden nap, csak két naponta, meg sok gyümölcsöt, zöldséget eszem.

2010. nov. 22. 11:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Vérzésem volt, nagyon sokáig, kb egy hónapja semmi, hanem érdekes, de olyan mintha kis vér plazma ürülne, kis vérdarabkák jönnek ki, ami zselés állagú, az mi lehet?
2010. nov. 22. 11:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem dolgozok, van egy 18 hónapos kislányom és 20 hetes terhes vagyok:-)

egyébként vidéki kórházban dolgoztam :-)

a hátsó fali lepény különös aggódásra nem ad okot, ez szülés után derül majd ki, milyen ütemben válik le, a mellső falit könnyebb leválasztani, ha magától nem löködik ki.

Emiatt nem szoktak táppénzt javasolni, viszont a vérzés és a haematóma magában is veszélyeztető tényező.

Én táppénzre mennék a helyedben, az orvos irhat javaslatot(non-pot ajánlás)

általában az inzulin rezisztencia a pcos-el jár, ez sem veszélyesitő tényező.

Viszont a vérzésed aggasztó, a haematóma ürülés miatt lehet, de akkor szigorú pihenés javasolt, még akkor is, ha nem közvetlen a magzat közelében van :-(

2010. nov. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!