Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeptemberben elvetéltem most...

Szeptemberben elvetéltem most újra terhes vagyok az 5. hétben járok ugye most nem törvényszerű, hogy megint elveszítsem, megmarad a terhességem?

Figyelt kérdés
Nagyobbik lányom szopizik még mindig.
2010. nov. 22. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem törvényszerű, én drukkolok, hogy megmaradjon. De azt tudnod kell ,hogy a szoptatás méhösszehúzódásokat okoz, ha volt már egy vetélésed, akkor én nem kockáztatnék Mindenképp beszélj a dokiddal mielőbb erről, lehet, hogy nem szoptathatsz az elején.
2010. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még szoptatsz akkor nagyobb az esély a vetélésr :(
2010. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy törvényszerű!

Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

Gratulálok!!!!!

2010. nov. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás közben oxitocin termelődik a szervezetben, ami méhösszehúzódásokat válthat ki.
2010. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

"Ne aggódj, nem lesz semmi baj! "


Ezt nagy bátorság kijelenteni :S

2010. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A várandósság ideje alatt általában lehet szoptatni. A baba szopása által kiváltott inger hatására keletkező méhösszehúzódások nem károsítják a magzatot, nem növelik a vetélés veszélyét, és a hormonoknak sincs hatása a tejre. Csak akkor nem szabad várandósan szoptatni, ha az anya korábban már többször elvetélt, vagy ha jelen állapota során valamilyen probléma merül fel, mint például alhasi fájdalom, vérzés vagy folyamatos súlyvesztés. Ebben az esetben meg kell fontolnia a gyermek elválasztását. A várandósság alatt az anya fáradékonyabb, aluszékonyabb, ingerlékenyebb lehet, különösen az első trimeszterben. A mellbimbó érzékennyé, fájdalmassá válhat. Érdemes olyankor korlátozni a szoptatást: rövidebb ideig vagy ritkábban szoptatni. Nagyobb gyerekkel ezt már meg is lehet beszélni. A gyerekek nagy része elválasztja magát, ennek oka lehet, hogy a várandósság kezdetén megváltozik a tej íze; a negyedik hónap körül jelentősen csökken a mennyisége; a harmadik trimeszterben ismét előtej lesz belőle, felkészülve az újszülött fogadására; de akkor is nagy esély van a spontán elválasztódásra, ha a mama a szülést követő napokat a gyermekétől távol, kórházban tölti.

Gitidiszné Gyetván Kriszta védőnő, IBCLC szoptatási tanácsadó

2010. nov. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászoddal beszéltél erről?
2010. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
November 29.-én megyek a nőgyógyászhoz.Szorítsatok!!!
2010. nov. 24. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!