Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek törvényszerű az...

Szerintetek törvényszerű az hogy ha valaki terhessége alatt dohányzik 100% hogy baja lesz a babának?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem,dehogyis.Olyat is ismerek,aki ivott,dohányzott,persze nem nonstop,mégis egészséges gyerekei lettek.
2011. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyobb az esélye, hogy baja lesz. De nem 100%, és épp ezért mondják egyesek, hogy hiába dohányoztam, semmi baja a gyerekemnek (már mondjuk felnőtt korban). Na, de ha meg mégis a terhes anya dohányzása okozza a későbbi betegségeket, akkor mit mond majd? Felesleges kockáztatni.

Csecsemőosztályon nem egy már nikotinfüggő babát láttam, mert terhesen dohányzott az anyja...iszonyat.

S ki tudja mi lesz velük felnőttként.

Bármi bajuk történhet az életben, így legalább én mint anya ne okozzak neki betegséget és gondot!

2011. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Hála az égnek nem törvényszerű!A barátnőm mindhárommal végig bagózott, és egészséges 4 kilós babái lettek.

De a későbbiekben valószínűbb hogy gyengébb immunrendszere lesz,allergiára és tüdő asztmára is nagyobb az esélye.


A másik a lelkiismeret.

Gondolj bele,(láttam ilyen képet is),hogy ül a baba a pocakban,és mint egy gázkamrában el van füstösítve!Nem embertelen?

Ha valaki bagózik,az a saját döntése,saját egészségéről van szó,de ha babát vár,nincs joga Őt is ennek kitennie!

Itt ez a lényeg.

Bocs,ha nyers voltam!

36hkm

2011. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni, sem azt, hogy törvényszerű, hogy baja lesz a babának, sem azt, hogy sokaknak nem lett baja.

A biztos amit tudunk, hogy nincs olyan, hogy egészséges ember. Mindenkinek vannak kisebb, nagyobb gondjai.

Ez alapján nem lehet azt mondani, hogy dohányzott ugyan az anya, de a gyerek egészséges, hiszen egy apróság is, pl egy sima porallergia vagy enyhe tanulási nehézség, esetleg lustaság, ami mindennapos probléma, simán visszavezethető arra, hogy az anya dohányzott és lehet, hogy nem alakult volna ki a gyereknél, ha nem kapja a kátrányt az anyaméhben.

Mostanában látott napvilágot egy olyan kutatás, ami azt bizonyította, hogy a terhesség alatt dohányzó nőnek az UNOKÁI (!!!) 10x több eséllyel lesznek asthmásak. De ugyanez pl a túlsúlyra is igaz, hogy az elhízott nő unokáinál 70%-al több eséllyel alakul ki II. típusú diabetes.

Tehát nem is biztos, hogy a gyereknél jelenik meg súlyosabb formájában a probléma.

2011. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A párom anyukája dohányzott mind három gyerekkel. A párom képtelen leszokni a cigiről, gyerekkorában asztmás volt. Az egyik tesója koraszülött volt, tartósan beteg azóta is. A másik tesója is kemény dohányos.

Az én anyukám is cigizett, de terhesség alatt sose, nem is volt ilyesmi bajom sose. Nekem is van egy koraszülött tesóm, akiről viszont meg sem lehet mondani. Illetve én is képes voltam leszokni a babák érdekében a cigiről. Szerintem nyilvánvaló az összefüggés, még ha nem is ennyire fekete meg fehér a dolog.

2011. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Csecsemőosztályon nem egy már nikotinfüggő babát láttam, mert terhesen dohányzott az anyja...iszonyat. "


Bocsáss meg, kedves Második, de ezt kicsit tudnád részletezni? Próbálom elképzelni, hogy ez milyen lehet, de nem megy.

Én a 12. hétig bagóztam, nem is keveset, de mentségemre legyen mondva, nem tudtam, hogy terhes vagyok. Azóta folyamatos para a terhességem, hogy vajon mennyit ártottam a picinek abban az első időszakban.

Nem 100%, hogy bármi baja is lesz a babának, de ha mégis, az egy életen át tartó bűntudat... szerintem nem éri meg kockáztatni.

2011. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék. Mondjuk, nem voltam dohányos terhesség előtt sem, de hogy nem tenném ki a babámat ennek, az biztos!
2011. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű egyáltalán szerencsére. Unokatesóm végig dohányzott mindkét terhessége alatt, 2 gyönyörű és hihetetlenül okos szép gyereke van, akik makk egészségesek! De jó, mondjuk hogy ők még gyerekek (3 és 1 évesek). Bár remélhetőleg később sem lesz semmi gondjuk. Viszont nagyim is dohányzott a 3. terhessége alatt, nagybátyám már 25 és semmilyen betegsége nincs és nem is volt soha.
2011. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát igen én is ismerek olyat aki terhessége alatt egy vizsgálatra se ment,sőt átkozta a gyereket hogy minek az neki (jófajta telepesi)cigizett vele még talán ivott is és mégis egézséges a gyereke,nem is értem hogy lehet,akkor csak van benne genetikai is,ki milyen fajta nem?
2011. szept. 2. 10:18
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy beteg legyen a baba. A placenta sok mindent kiszűr, hiszen éppen ez a dolga. Viszont sanszos, hogy ha túlzottan igénybe van véve, hamarabb el is használódik ---> ez pedig koraszüléshez vezethet. Az sem mindegy, hogy mennyit dohányzik az anya, valamint az sem, hogy a dohányzás mellé van-e még más káros szenvedélye is. Ha pl. már iszik is, azzal jelentősen megnöveli a kockázatot.


Ha már dohányzik valaki a terhessége alatt, akkor legalább a védőnőt és az orvosokat tájékoztassa erről, hiszen akkor legalább tudnak a kockázatokról. Ha nem szól, de titokban rágyújt, az a legrosszabb.

2011. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!