Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 eves anya vagyok, jelenleg...

33 eves anya vagyok, jelenleg 12 hetes terhes. Az uh vizsgalaton 3,2 mm nyakiredot mertek, elkuldtek amniocentesis vizsgalatra. Menyire nem normalis ez az ertek?

Figyelt kérdés
2008. jan. 13. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Anya, úgy tudom 3.0-ig jó, afelett sajnos fenn áll a down kór előfordulási esélye. Az eredmény lehet hamis is, pontatlan, ugyanis teljes pontossággal nem tudnak az ultrahang után adatokat mondani. Magzatvízvizsgálat pontosítja az eredményt. Drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek!!!
2008. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy minden rendben van, de ezt csak a kromoszóma vizsgálatkor tudják teljes biztonsággal kimondani.

Nekem a nyakiredő 1 mm volt csupán, a korom miatt kellett mennem chorionbiopsziára, mégis Down-kóros volt a babám. (Ez az előző terhességem volt.) A mostaninál a 11. héten 3,5 mm, 12. héten 3,2 mm volt, és nem beteg a baba, most egészséges! Szóval érdemes elmenni a vizsgálatra, mert teljes bizonyosságot kapsz arról, hogy minden rendben! Drukkolok!

2008. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!