Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat, táplálék-k...

Milyen vitaminokat, táplálék-kiegészítőket érdemes szedni, és enni 18 hetesen? Van-e valakinek tapasztalata a SOTE II. Női Klinikáról, és Dr. Ujvári Elemérről?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Elevitet szedek most is és az előző terhességemnél is. Előző terhességemnél ilyen korban már Maltofer vastablettát is szedtem, most még szerencsére nem kell.


Első babámat a SOTE II-n szültem, nem a fent említett dokinál. Egyágyasban voltam, hogy tudjak kicsit dolgozni is (kellett), a kajáról kijelenthetjük, hogy nincs is. A takarítók kedvesek voltak, nővért nem láttam soha, orvost sem. A csecsemőosztály ajtajára ki van írva, hogy apukáknak tilos a bemenet, ami nálam kiverte a biztosítékot. Nem találtam egy élő csecsemőst, aki segített volna kicsit a szoptatásban, kifejezettem kellemetlen a személyzet. Most megint babát várok (17 hetes vagyok), de elkerülöm a SOTE II-t. Viszont szoktam jót olvastam a SOTE II-ről, tehát nem mindenkinek van rossz tapasztalata, és tényleg különleges koraszülött osztálya van, amire hál'istennek nekünk nem volt szükségünk.

2010. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még valami, előző vagyok: ha nem kérem őket, sosem nézik meg a fiam vércsoportját és nem kapok AntiD-t, amire szükségem volt.
2010. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is elevitet szedtem, nagyon jó volt nekem. Meg magnéziumot, vasat, c vitamint.

Napi 1-2 sárgarépát, és almát is ettem nyersen, és a babámnak olyan gyönyörű lett a bőre, hogy mindenki megjegyzi, pedig se nekem , se a páromnak nem szép amúgy...

2010. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Elevit, ha szokott fájdogálni a hasad, lehet nyugodtan magnéziumot (akár magne b6, 3x1, 3x2 esetleg, akár pezsgőtabi), nem tudod túladagolni, vagyis de, csak hasmenésen kívül nem lesz semmi probléma.

SOTEII, nekem hála van egy nagyon szuper dokim, nagyon odafigyel ránk, aranyos, kedves, így nem aggódom, hogy majd szülés után esetleg magunkra hagyna, sokat látogatja a "betegeit". A nővérek állítólag olyanok, hogy a kérdezel, segítenek, maguktól nem annyira.

Érdemes esetleg - ha belefér, vagy tudtok, akartok erre áldozni - szülésznőt fogadni, szintén sokat tud segíteni szülés utáni napokban mindenben, és ha már fizetsz neki, akkor ugye fog is, persze lehet, hogy anélkül is, de úgy tuti.

Annyi az 5ágyas szobák hátránya szerintem, hogy:

-5 anyuka, 5 baba, nem túl nyugalmas, 5 baba közül tuti sír valamelyik

-nem mehet be hozzád senki, csak a folyosón, üvegfalon át mutatják apukának is a babát, ill. mutatod te, aztán kimehetsz beszélgetni


Egyágyasért igaz, fizetni kell, de ott benn lehet apuka, és mégis csak nyugalmasabb.


Szépen fel van újítva a klinika sok része.

2010. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!