Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap megyek AFP vizsgálatra,...

Holnap megyek AFP vizsgálatra, a betöltött 16. hetemen, de a 4D vizsgálat szerint már 17 hetes és 3 napos vagyok holnap, ez nem baj?

Figyelt kérdés
A magzat méretei szerint több mint egy héttel idősebb terhes vagyok,és most izgulok,hogy emiatt rossz lesz majd az eredmény és felidegesítenek vele.Az orvosom csak a 12.hetin látott ultrahanggal,4D-n máshol voltam.
2010. dec. 5. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

És a 4d hanyadik héten volt? Mert a magzati méretekből a 12 hét előtt lehet jól megállapítani a kort, utána már nagyok az eltérések a babák között. Bár ha még csak msot leszel 16 hetes, akkor oylan nagy eltérés nem lehet. Szerintem menj el az AFP-re, de ne ijedj meg az eredménytől, ha mégis rosszabb lenne. Mert ha tényleg idősebb a babád, akkor valszeg rosszabb lesz az eredmény, mert az AFP nagyon erősen függ a terhesség korától. Majd mond el az orvosodnak, hogy 4d-n mást mértek, ha esetleg tényleg rossz eredmény jönne ki.

Voltál kombinált teszten vagy integrált teszten? az sokkal megbízhatóbb, mit az AFp és nem függ ennyire a terhességi kortól.

2010. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a 4D-n kereken a betöltött 16.héten voltam.Nem félidőben volt peteérés,és ezért visszavették a korát a magzatnak még a legelején,5 hetesen.A Down-szűrésem eredménye 1: 10000

Azt mondták,nagyon jó.

2010. dec. 5. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ez a down eredmény nagyon jó :)))

Ezek után akármit is hoz az AFP, ne ijedj meg, mert nincs semmi gond. Mondod az orvosnak, hogy nem félidőben volt a peteérés, szóval ez az oka az eltérésnek. Ne hagyd magad, hogy megszúrják a hasad!

2010. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ÁÁÁ,semmiképpen nem hagyom!!

Az orvos is mondta hogy ez a mérvadó,de az afp mégis kötelező annak ellenére,hogy sokszor rossz eredményt mutat.

Köszi!

2010. dec. 5. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a laborleleten 15-18. hétig fel volt tüntetve az átlag AFP.
2010. dec. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!