Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előbb integrált teszt vagy...

Előbb integrált teszt vagy rögtön amnio?

Figyelt kérdés
Év végén leszek 36 éves, a második babámat várom. Pusztán a korom miatt bevállaljam a kockázatosabb vizsgálatot, vagy csak akkor szánjam rá magam, ha a többi eredmény ezt indokolja? A genetikai tanácsadáson se le, se rábeszélni nem akartak, azt mondták, ha 40 lennék muszáj lenne, de most még nem. 35 éves kor felett szült kismamik, Ti hogy döntöttetek? Dokitok mit ajánlott?
2010. dec. 8. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem csináltattam amniót!
2010. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én csináltattam, a dokim (aki egyben jó barátunk is) tanácsára. 36 voltam, és első gyerekkel. Féltem tőle, de nem volt "nagy cucc", és megnyugodtam utána, h minden rendben :)
2010. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem az AFP vizsgálat kicsit rossz lett, mert 0,5% esély volt a dawn korra. A dokim azt mondta: " Ha maga az én feleségem lenne akkor megcsináltatnám vele." Így aztán belementem. Minden rendben ment, egy nagytekintélyü dokinő csinálta. Aztán 4 nap szigorú fekvés, de negatív lett.
2010. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem nem is mondták, h feküdni kell. Aznap azért hazamentem és pihentem egy jót délután, de másnap mentem dolgozni. (irodai munka).
2010. dec. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia:)

Pár hete ugyan ilyen nagy dilemmában voltam,mint Te.

39 éves vagyok és első babámat várom,több vetélésem volt és utrogestánt is kaptam ,hogy segitse a terhességemet.

Nálam az volt a helyzet,hogy minden eredményem rendben volt,az uh-n is nyakiredő,orrcsont rendben a fejlődése is oké.16 héten megcsinálták a 4-es vértesztet ebben benne van az afp is.Azok is nagyon jók lettek,ezért én nem vállaltam be.Nem a saját fájdalmamtól féltem,mert tudom,hogy nem kibirhatatlan,hanem a babámat ,aki nagyon nehezen lett nekem.Csak a korom indokolta volna,vagyis a matematika és a statisztika de még igy sem tartoztam a magas kockázatúak közé,hogy az eredményeket lerontotta a korom miatti kockázati számitás.

Az orvosom és a védőnőm is helyesnek találta a döntésemet.

Ha lett volna valami olyan probléma a vizsgálatok során,megcsináltattam volna.

Semmi sem 100 %,az amnio sem tud mindent kiszűrni!

A döntést neked kell meghozni,mert a felelőséget is te vállalod.

Én úgy érzem jól döntöttem!:)

Remélem kicsit a segítségedre voltam:)

Minden lehetséges jót kívánok Nektek!

2010. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

kombinált teszt: 87 %

integrál tesz: 95%

amnio: 100 %

37 évesen amniot csináltattam ( bő 2 éve), jó kombinált teszt után, a vérvétel nem lát bele a baba kromoszómáiba

2010. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

előző

Semmi extra, tényleg nem nagy dolog, mint egy vérvétel.

Utána kis pihenés, majd másfél hét után már dolgozam (35. hétig)

2010. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
amnió se 100%
2010. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De az nem csak vérvétel, azért ven némi különbség
2010. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
semmi extra: ezt annak az 1 %-nak mond, aki elvetélt...
2010. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!