Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor a legjobb tornázni?...

Mikor a legjobb tornázni? Este, délután? Kaja elött gondolom.20 hetes kortol már lehet óvatosan ugye?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam az esti tornázás jön be, reggel még nincs energiám hozzá. Nekem az vált be a legjobban, hogy kb. fél6-6 körül eszek, persze nem degeszre eszem magam és valamikor este 7-8 körül tornázom. Van energiám, nem vagyok éhes, és a gyomrom sincs tele.

20 hetes kismami vagy? Terhesség előtt tornáztál valamit? Ha nem, ne most kezd el. De ha szeretnél, előtte mindenképp kérd ki orvosod véleményét, mennyire terhelheted magad. Illetve, ha előtte is mozogtál, már a 20 hét alatt is lehetett volna valamit mozogni light-os üzemmódban, persze nem győzöm hangsúlyozni: orvosi engedéllyel. Ha pedig eddig még nem mozogtál, ne most kezd el, akkor inkább sétálj minden nap legalább 30-40 percet, akkor annyi is elég lesz.

2009. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek máskor esik jól a torna. Én egy időben reggel tornáztam, úgy elgémberedtem éjjel, hogy jól esett reggel átmozgatni magamat. Aztán volt, hogy alig bírtam felkelni, akkor estére csúszott a torna.

Lehet tornázni, de csak ha nem tiltott el az orvos! Óvatosan! Ha fáradsz, keményedsz, azonnal hagyd abba! Ne menjen fel a vérnyomásod!

Üdv!

2009. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van! Mindenféleképpen kérd ki az orvosod véleményét! Lehet, hogy problémamentes volt a terhességed eddig is és ezután sem lesz baj, de jó, ha ő rábólint! Amúgy ha kimondottan kismamatornázol, azok amúgy is óvatos mozdulatokból állnak. Én járok heti egyszer kismamatornára és nagyon élvezem. Jól esik az a kis mozgás (fél óra torna + fél óra relaxáció). És hozzáteszem azt is, hogy a 6. héten vérezgettem, akkor pihenésre intettek egy ideig, de már nekem is szabad.

Amúgy jó két étkezés között úgy a délutáni, esti órákban. De kinek mikor esik jobban. :)

21 hetes kismami

2009. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!