Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a kombinált teszt?...

Mi az a kombinált teszt? Milyen esetben és a terhesség mely szakaszában csinálják? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kombinált teszttel a down-kórt szűrik. Van persze másik is, pl integrált teszt. De a kombinált az elég, főleg 35 év alatt. Én is a kombinált tesztet csináltattam meg. Nem kellett érte fizetni, mert a Sejtbank akciósan megcsinálja a kismamiknak, ez nekik reklámfogás. Az integrált pl már fizetős lett volna.

A tesztet anyai vérből csinálják és a 12. héten van az első vérvétel, majd a 16. héten pedig az úgynevezett AFP szűrés.

De ez talán segít:

[link]

21 hetes kismami

2009. jan. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. jan. 19. 22:10
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Csak annyit még az előzőhöz, hogy 35 év felett kötelező a Down-kór szűrés, amit a magzatvíz vizsgálatával csinálnak. Ez nem veszélytelen, mert kb 1 % a vetélés esélye. Ha ezt a vizsgálatot elvégezteti a kismama, akkor az helyettesíti a magzatvízvételt. Csak ez drágább, és a TB nem állja, hanem neked kell kifizetni. (Felháborító, nem? Inkább vetélj el?!) Én 30 ezer Ft-ot fizettem érte.

A nyitott hátgerincet is szűrik vele. 35 év alatt is szokták ajánlani, biztos, ami biztos.

2009. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont 35 leszek idén, de én nem szeretném megcsináltatni. Nem hallottam, hogy kötelező csak azt, hogy ajánlott.
2009. jan. 19. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van. 35 év alatt nem kötelezőek ezek a tesztek, de csupán egy vérvétel az egész. És ha nem kell érte fizetni (mint azt már leírtam), akkor miért ne. Uncsitesóm nem csináltatta meg, mert nem szereti, hogy vért vesznek tőle. Szerintem pedig megéri. Érdeklődj utána, hogy mik a lehetőségeid, ha most töltöd a 35 évedet.

Kis segítség:

[link]

A 21 hetes kismami

2009. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Jah még annyit, hogy ezek a tesztek csak a vérvételből készülnek. Nem a veszélyes magzatvízvétellel! Szóval veszélytelenek! A magzatvízvételtől én is tartanék!
2009. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
A 2.válaszolót pontosítani szeretném:egyik vizsgálat(integrált illetve kombinált teszt) SEM helyettesíti a magzatvízvizsgálatot.Én is 35 éves voltam,amikor a 16.hét környékén jártam,és úgy döntöttem,h inkább a vizsgálat,mint egy beteg baba...holott már volt egy egészséges fiam,és az integrált teszt eredménye is jó volt.De NEM 100%!!!És a vetélés attól lehet,ha egy eret átszúrnak a vizsgálat közben,illetve ha megreped a burok.De úgy gondoltam,ha ennek a babának meg kell maradni,meg is fog!!!Miután megkaptuk az eredményt teljesen megnyugodtam.Ma már 8 hós múlt,és makk egészséges a kisfiam.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Kerdezo ne haragudj, ugyan semmi de semmi kozom hozza, de miert nem csinaltatod meg ezt a tesztet? Es ha valami baj lesz, akkor banni fogod egesz eletedben!!!!

Csinaltass meg mindent amit lehet.

2009. jan. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én nem vetettnék el babát semmiképpen.
2009. jan. 20. 09:41
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
A 23.57 válaszoló vagyok.Igen bátor vagy!Sztem a mi társadalmunk-SAJNOS-egyáltalán nincs felkészülve,és tolerálni sem tudja a sérült embereket.Arról nem beszélve,h támogatásra(nem feltétlen anyagira gondoltam,hanem pl.gyógytorna,különböző fejlesztések stb.,de azért is benne van)sem igen számíthatsz.Pedig arra igen nagy szüksége van egy sérült embernek,és a családjának is.
2009. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!