Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes terhes vagyok. Ma...

35 hetes terhes vagyok. Ma megyek nőgyógyászhoz, méhszáj vizsgálatra. Kicsit tartok tőle, mert nagyon sokan írják, hogy utána távozik el a nyákdugó, elfolyik a magzatvíz, megindul a szülés, stb?

Figyelt kérdés
Ez attól lehet, hogy durván vizsgál az orvos, vagy ettől teljesen független? Miért van ez?
2009. jan. 20. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz, a doki nem vizsgál durván. Az, hogy utána történik-e valami pl. enyhe rózsaszín folyás, nyákdugó, magzatvíz stb. attól van, hogy a méhszáj fala ilyenkorra már meglehetősen elvékonyodik és sérülékeny. Úgyhogy ha nem "pszichopata" a doki, attól függetlenül is történhet bármi.
2009. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Inkább a magzatvízvizsgálatkor szokott távozni a nyákdugó, az meg még egy kicsit odébb lesz.Ne izgulj!Gondolom már csináltak neked méhszájvizsgálatot?Nem lesz kellemetlenebb mint a többi!

2009. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze, csináltak már méhszájvizsgálatot. Csak tartok tőle, hogy nehogy ilyen "külső tényező" indítsa azt be. Nekem még nincs itt az időm, ezért kérdeztem. Köszi a válaszokat!

BOldog babázást!

2009. jan. 20. 08:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden alkalommal nézte a méhszáj állapotát, már 9 hetes korunktól kezdve, soha nem volt utána semmi. Most már sűrűbben megyek, legutóbb 35 hetesen voltam, és ugyanúgy nem történt semmi, még mindig zárva vagyok.

Úgy gondolom, hogy ilyen vizsgálat után csak akkor távozik a nyákdugó, meg ilyesmi, ha már amúgy is a küszöbön állt a dolog.

2009. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Bocsánat, hogy ezt írom, de ez hülyeség.

Nem tudom, hol olvastad, hogy egy vizsgálattól beindul a szülés, de jó nagy marhaság.

Nekem minden alkalommal van méhszáj-vizsgálatom már hónapok óta, de még nem szültem meg... :-)


Ne félj, ez csak azért szükséges, hogy tudd, nyitva van-e a méhszájad, és ha igen, el fogja mondani a doki, hogy vigyázz az emelgetéssel, ne lépcsőzzél, ne fürödj kádban, uszodában, stb, nehogy fertőzést szedj össze, és ha nagyon nyitva van, akkor szülésig letilt a házaséletről, mert attól beindulhat a szülés, pl: ha mindhárom méhszájad (külső-középső és belső) nyitva van.


Egyébként négy számot fog beírni a kiskönyvedbe, az első a vastagságát jelöli (3-legvastagabb, 1-legvékonyabb), a második három pedig a külső-középső és belső méhszáj állapotát (0=zárt 1=majdnem ujjnyira nyitva, 2-ujjnyira nyitva, stb)


Nekem azért kell mindig nézni, mert a 26. heti vizsgálatnál 2110-es lett az értékem, de ez nem vészes, csak kicsit vigyáznom kell a lépcsőzéssel, meg emeléssel.


Nem kell minden marhaságot elhinni.

Én már 10 hete megszültem volna, ha igaz lenne, amit írtál... vagy ha akkor nem, akkor hat hete... vagy két hete... mert már háromszor vizsgált a doki.

Van, akit a középidőtől folyamatosan néznek, ez dokira szabott dolog.


Üdv: 36 hetes kismami

2009. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeket tudom. 24 hetes terhes korom óta fekszem, mert beindultunk sajnos, így megkaptam a tüdőérlelőtől kezdve mindent, magzat visszatartót, arra szívdobogás lassítót, nyugtatót, kórházi bentlétet, és mindent ami még ezzel jár. Szedem a gyógyszereket azóta is, és a méhszájamat nekem is 3 hetente nézi az orvosom (már a terhességem legelejétől kezdve). A számokkal is tisztában vagyok, nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy miért van az, hogy az utolsó hetekben olyan sokaknak a méhszáj vizsgálattól távozik a nyákdugó, szivárog a magzatvíz, beindul a szülés.

Ha picit körülnézel az ezt megelőző kérdések között, akkor Te is látni fogod, hogy hányan számolnak be ilyen tapasztalatról.

Amúgy köszi a válaszod! Boldog babavárást!

2009. jan. 20. 11:11
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem minden alkalommal(havonta 1szer)vizsgálja a méhszáj állapotát.Kb:2másodperces folyamat,és nem érzek semmit.Utánna sem.Ez igy megy 8honapja.Semmi bajod nem lesz tőlle.
2009. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!