Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan huvelykapszulat...

Utrogestan huvelykapszulat hasznalo kismamak, tudnatok nekem tanacsot adni?

Figyelt kérdés

Olyanok tanacsara lennek kivancsi akinek Utrogestan huvelykapszulat irtak fel amikor elkezdett barnazni. Le tudna nekem valaki irni, hogy a doki milyen mennyisegben irta fel? Tehat ertem ez alatt, hogy napi egy kapszulat kellett felhelyezni vagy kettot stb. Nagyon fontos lenne.

Most roviden, hogy miert kerdem: Angliaba elek es volt multhonapba egy vetelesem. Mostantol probalkozhatunk ismet a babaval. Sajnos itt semmi hormonpotlot nem irnak fel csak akkor ha bizonyitott a hormon problema es erre szukseg van egy kivizsgalasra. Recept nelkul nem tudok semmit venni. De ezt a kivizsgalast csak a masodik veteles utan vegzik. Valahogy nem szeretnem megegyszer ezt atelni.:( Ezert egy ismerosomon keresztul be tudnam szerezni az Utrogestan huvelykapszulat csak tudnom kene pontosan, hogy milyen mennyisegben hasznalhatom ha netan elkezdenek barnazni. A vetelesem barnazassal kezdodott a nyolcadik heten. Eleg ha csak akkor kezdem el hasznalni ha barnazok? A Duphastont (bocsi ha nem jol irom) betiltottak Angliaba ugyhogy ezt sajnos nem tudom beszerezni itt, pedig arrol is hallottam sok jot. Ezert inkabb az Utrogestan erdekelne. Nagyon koszonom a valaszokat elore is mindenkinek.


2009. jan. 20. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csak barnáztam anno, hanem volt, hogy elég durván vérezni is kezdtem. Napi 2x1 golyót használtam és elmúlt (persze meglehet, hogy nem is attól véreztem...sosem derült ki...).
2009. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2x1et kellet használnom, reggel és este. Ismételődő vetélés esetén szokták adni minden panasz nélkül is a 12. hétig. Sok sikert és jó egészséget!
2009. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem kellett használnom, mert kaálisok voltunk és mikor hormonszintet néztek azt mondták el kellett volna vetélnem olyan alacsony volt a szint. Kaptam ezt a kúpot.

Nekem úgy kellett, hogy reggel 2 délben 1 este 3. aztán két hét múlva csökkenteni úgy hogy kétnaponta egyet elhagytam, és szerencsére megmentette a babát. most már két hós és gyönyörűen fejlődik. hasonló jókat kívánok. Ha bármi kérdésed még van írj privit.

2009. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 m.ab után nézte meg a doki,mert ÉN KÉRTEM!!! a prog. szintet.A másik orvosom a 3 terh.nél az 5 héttől írta fel,napi 2*2 golyót.Az utrogestan hatóanyagából napi max 600 mg-ot lehet adni,én 400-at kaptam.
2009. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a valaszokat! Sokat segitettetek. Hat mindenkeppen beszerzem mert mar rettegek egy ujabb vetelestol, addig neki sem merunk allni a ferjemmel amig nincs itt a gyogyszer.

Megegyszer nagyon koszonom es boldog babavarast, babazast mindnekinek!

2009. jan. 20. 11:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is volt már egy vetélésem, és amikor újból terhes lettem és először voltam a dokinál felírt 2x1 hüvelykapszulát.

Azután kb. a 6. héten barnás folyásom lett (nagyon megijedtem mert a vetélés nekem is így kezdődött) megemelte az adagomat 4x1-re. Mellé még Rutascorbint is adott. 2 nap múlva már meg is szűnt a barnázás.

Kb. 1 hét múlva csökkenteni kellett 3x1-re, majd a 12. hétig 2X1-et szedtem, de azt már szájon át.

Szóval szerintem ha nincs is semmilyen panaszod a 2x1 Utrogestant érdemes elkezdeni, de a 12. hét után már nem javasolják.

Remélem segítettem, boldog babavárást!

2009. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom neked is utolso valaszolo a segitseget! Jovoheten talan mar meg is kapom az Utrogestant ugyhogy ismet probalkozhatunk. :)

Boldog babavarast neked vagy, ha mar megvan a baba akkor boldog babazast!!!

2009. jan. 20. 14:18
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2X1-et kaptam.

Viszont arra figyelj, h az utsó héten folyamatosan csökkentsd az adagot! (az utolsókat elég minden másnap felrakni) Nem szabad azonnal leállni vele, viszont a 12. hét után nem szabad szedni!

Sok sikert!

2009. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Szedni? Miket írok?! Használni. :)
2009. jan. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
IGEN SZEDNI. Én a hüvelygolyót használtam,viszont pl a nővérem Utrogestan tablettát kapott.Csak sokan összekeverik a kettőt:)
2009. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!