Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babavárás közben, és a...

A babavárás közben, és a szülés után mikortól és milyen kedvezmények vehetők igénybe? Hogyan kell intézni őket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Terhességi-gyermekágyi segély: a szülést megelőző 1 hónaptól vagy a szülés időpontjától igényelhető, ha dolgoztál

Anyasági támogatás: a szülés után igényelhető, összege 62500 Ft körül van

GYED v. GYES: a szülés után igényelhető, munkaviszonytól függően jár a GYED, ha nem dolgoztál, GYES-t igényelhetsz

Családi pótlék: szülés után igényelhető

Egyéni helyzettől függően vannak még más ellátások is (gyermekvédelmi támogatás - jövedelemfüggő, családi adókedvezmény - 3 gyerek esetén a magzat 90 napos korától, stb.). A www.allamkincstar.gov.hu-n tájékozódhatsz és tölthetsz le formanyomtatványokat. A területileg illetékes államkincstárnál kell igényelni az ellátásokat.

2010. dec. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Baba várás közben, ha a 3. gyerekkel vagy terhes, jár az adókedvezmény. Gyerekenként 4000 ft. Itt a munkáltatóhoz kell beadni a nőgyógyász által kiállított papírt.

Ha dolgozol és indokolt,vagy olyan munkát végzel Táppénzre mehetsz.

Szülés várható időpontja elött 28 nappal igénybevehető a szülési szabadság, de lehet szülés után is igényelni, itt elkezdik folyósítani a Terhességi gyermekágyi segélyt ami a jövedelmed 70 %-a. Ez 180 napig jár aztán jön a GYED 2 évig. Ezeket, ha a munkáltató kifizetőhely ők intézik, neked csak az anyakönyvi kivonatot meg az okmányaid másolatát kell leadni. Ha nem kifizető hely, akkor az Egészségbiztosítási Pénztár intézi. Ezután 1 év GyES jár, amit az Államkincstárnál kell igényelni.

Ja, kihagytam,hogy szülés után alanyi jogon jár az egyszeri Anyasági támogatás.


Nagyjából ennyi, de azthiszem januártól módosulnak az adó törvények.

2010. dec. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sissy 77! Ezt jól egyszerre írtuk! :))
2010. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen mosolyogtam éppen. :) Még annyit üzennék a kérdezőnek, hogy apa 5 nap szülési szabadságra jogosult, ezt a szülést követően 2 hónapon belül kell kivenni. Boldog babavárást.
2010. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hasznosak voltak amiket leírtatok!nekem is segítettetek ezzel!köszönöm:-)
2010. dec. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

+ még ha már kedvezményeket emlitjük, van pl ez:

[link]

nem reklámból irom, biztos más üzletekben is van hasonló, ill babás hűségprogramok, nézz utána!

Szerintem a babakötvénynek is érdemes utána nézni, lakóhelytől függően plusz támogatás is járhat, ha szeretnél már most gondoskodni a pici jövőjéről. Start számlát szinte bármelyik banknál nyithatsz neki, amire jár az állami támogatás illetve befizetések utáni kedvezmény.

2010. dec. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!