Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes ikerterhes vagyok és...

17 hetes ikerterhes vagyok és napi 3x2 MagneB6 mellett is vannak haskeményedéseim, főleg esténként és éjszakánként. Természetes ez, vagy összefüggésben lehet azzal, hogy ketten nődögélnek odabent?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Azt kell mondjam, hogy nem természetes, még akkor sem ha ikerterhes vagy. Szerintem beszélj az orvosoddal valószínüleg felír gyógyszert a keményedések ellen. Én a 20. héttől szedtem, így kibírták a babócák a 37. hétig, enélkül nagy esélyel a 30. hetet is nehezen bírtuk volna ki.

2010. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szólj a dokidnak, mert 17 hetesen még nem nagyon kéne keményedni. Lehet, hogy kapsz még valamit a mg mellé, én cordaflexet szedek, este felet, mert nekem is sokat keményedik éjszaka a pocim. Van, aki diaphylint szed ugyanerre a problémára.
2010. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy beszélj az orvosoddal. Én Magnesii citrici-t szedtem 3x2-t, ez 500 mg-os, úgyhogy jóval nagyobb adag, mint a Magne-B6. Nem is keményedett a hasam, csak úgy a 30. hét körül és után egy kicsit, de mégis kihúztuk a 37. hétig szerencsére. Akkor is már a lepény érettsége miatt kellett megszületniük a babáknak.

Remélem minden rendben lesz, boldog babavárást! :)

31/N

2010. dec. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem normális, 17 hetesen meg pláne nem a keményedés akár ikerterhes vagy, akár egy baba van odabenn. Én sem a lányommal, sem az ikrekkel nem keményedtem hála Isten. Beszélj a dokival. Egyébként a sima MagneB6 nagyon gyenge, a Béres MagneB6 erősebb. Meg van már mg készítmény is.

Pihenj sokat! És ha van esetleg ikres kérdésed, szívesen válaszolok ha tudok.

2 éves kiscsaj és 4 hós ikerfiúk anyukája

2010. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő terhességem idején Magnesii Citricit írt fel az orvos, mert ez ér is valamit. Nem úgy mint a Magne B6 készítmények.

A mg citrátnak jóval nagyobb a mg tartalma, szinte direkt kismamáknak van kitalálva, a keményedésre, feszülésre. Én napi 3*1 szemet szedtem, ez 1500 mg, de ismerősömmel napi 3*2 szemet szedettek. Az ára is jó, doki is kiírja, még a háziorvos is, de recept nélkül is kapható.

Valamint lényeges a bőséges folyadékpótlás is, mert a kevés folyadék is okozhat keményedést, feszülést.

2010. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mindenképp megemlítem az orvosnak, mert nagyon nem szeretném, ha sokkal korábban érkeznének a babák.
2010. dec. 12. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!