Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Bioparox spray terhesség...

A Bioparox spray terhesség alatti alkalmazását nem értem, hogy akkor most hogyan is hat?

Figyelt kérdés
Tudom, elvileg csak lokális antibiotikum. De ha a homeos bogyók felszívódnak a véráramba a nyálkahártyán keresztül, akkor a torok nyálkahártyán keresztül hogyhogy nem kerül át a véráramba az antibiotikum hatóanyaga?? Lehet, én vagyok tudatlan, de nekem ez magas.
2010. dec. 11. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Felszívódik, hiszen így hat. De nem ártalmas a babára nézve. Egyik antibiotikum sem ártalmas.
2010. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biokémikus, de ha meg tudsz győzni, hogy miért nem ártalmasak, akkor elhiszem. Már a nevében is benne van: antibiotikum, tehát életellenes!
2010. dec. 11. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon kevés gyógyszerről merik kimondani, hogy terhesek is alkalmazhatják, hiszen terheseken nem lehet kísérleteket végezni. Te meg pont egy olyan gyógyszerben kételkedsz, aminek még a betegtájékoztatójában is benne van (ha jól emlékszem), hogy nyugodtan lehet terhesen is.

Győzzön meg téged az orvosod. Ő tuti ért hozzá. Kérdezd meg a házidokid vagy a nőgyógyászod, és megnyugodva kezeld ki a torokgyulladásod.

2010. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz valamit, legalább ne kérkedj vele. Az antibiotikum baktériumok ellen való, amint a neve is mutatja.


Ebben a listában van felsorolva az összes teratogén - azaz magzati károsító hatással bíró - gyógyszer. [link] Nincs közte antibiotikum. Sok terhes nőnek az egész terhessége alatt kell szednie antibiotikumot, épp a magzat egészsége miatt.

2010. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem adott a gyógyszerész 15 hetesen bioparoxot,pedig nagyon kellett volna.Azt mondta terheseknek nem ajánlja.Akkor most mi az igazság?Én is úgy tudtam,hogy nem árt a magzatnak.
2010. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Terheseknek semmit em ajánlanak, elővigsázatosságból. Olvass utána a Contergan-ügynek. Előtte azt hitték, hogy a magzat tökéletesen védve van az anyaméhben. Azóta meg azt hiszik, hog a magzatnak minden árt, amit az anya beszed. Hovatovább egy egyszerű fájdalomcsillapítót sem mer beszedni a kismama, még a lázát se mri csillapítani, pedig azt nagyon fontos lenne, és azt a gyógyszert sem meri beszedni, amit egyenesen az orvosa írt fel, aki mégiscsak jobban tudja. Kész őrület. A ló egyik oldaláról a másikra.


Miközben a valóság az, hogy csak 42 féle gyógyszer magzatkárosító hatás bizonyított. Ezek főleg antidepresszánsok és pattanás elleni szerek. A gyógyszerek be nem szedése (amit pl magas láz vagy hüvelyi fertőzés ellen írtak fel) bizonyítottan több vetélést és magzati károsodást okoz, mint a gyógyszerek. Konkrétan a magas láz felelős az összes magzati károsád 6%-ért, míg az gyógyszerek okozta károsodás csak az összesnek a 2%-a. A különbség háromszoros!

2010. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek köszi a választ.
2010. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!