Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok és azt...

Radine kérdése:

6 hetes terhes vagyok és azt hallottam, hogy nem szabad elipszis (síelős gép) géppel tornázni, mert az veszélyes, ez igaz? Ha igaz, akkor kinek a cd-t vegyem meg? A dokim azt mondta, hogy nem lenne szabad híznom, mert van sajnos 15kg feleslegem.

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elso 12hetig en hanygolnam a tornat.Nekem is volt sulyfeleslegem(kb 10kg)de nem tornaztam semmit,megse hiztam nagyon,szules utan meg tobb ment le mint ami feljott.
2010. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Étkezz egészségesen (gyümölcs,zöldség ezerrel) igyál sok ásványvizet vagy bármi szintén színezék és tartósítószermentes folyadékot. Főzz minél kevesebb zsiradékkal egészséges házi kaját,aztán azt egyed. Lehet,hogy amúgy is rosszul leszel aztán nem tudsz majd rendesen enni. Egy kismamának nem szabad sem fogyókúrázni,sem megeröltető gyakorlatokat végezni. Sétálgass,ha jól esik, járj el kismama jógára vagy tornára. Persze nem kell halálra zabálnod magad,de ne foglalkozz a hízással (egy ilyen okos dokit én meg messziről elkerülnék,aki ezt mondta) Mindenki hízik valamennyit,mert a szervezeted visszatartja a vizet a szövetekben+magzatvíz+baba :)
2010. dec. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár mi még most tervezzük a babát, de nekem is van otthon egy ilyen gépem, mert járok rendszeres edzeni is. A nőgyógyászom pont a múltkor kérdeztem,hogy ha terhes leszek, akkor ezeket csinálhatom-e! Ő azt mondta,hogy nyugodtan! Max. kevesebb ideig és ne mindennap. A súlyzós edzést kell hanyagolnom! De futni is futhatok rendszeresen. Ő mondjuk azt az elvet vallja,hogy a terhesség nem betegség és normális keretek között mindent lehet ugyanúgy tovább csinálni,mint eddig! De azért kérdezd meg a dokid!
2010. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is 15 kg feleslegem van, de az első 12 hétben én nem merek tornázni, sokat görcsölt a hasam, így pihenésre vagyok ítélve... Amúgy elvileg nyugodtan mozoghatsz csak pulzusmérő órával és ne engedd a pulzusod 130-140 fölé, ez nagyon fontos! 12. hét után is figyelni kell a pulzust, de akkor már kevésbé veszélyes. Én a Rubint Réka dvd-t vettem meg, azt fogom csinálni. 9 hetes km

2010. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kétszer voltam terhes, mindkétszer használtam ellipszis gépet. Nem értem, miért ne lehetne használni terhesen? Gyenge fokozaton nyugodtan lehet, ne menjen fel a vérnyomásod, és max fél órát. Két egészséges gyerekem van.

Ellipszisen kívül Réka és Alexandra terhestornáit csináltam.

2010. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!