Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit vegyek meg előre a picinek...

Mit vegyek meg előre a picinek és mit ír majd fel az orvos?

Figyelt kérdés

Mivel első gyermekemet várom, gőzöm sincs,hogy mik azok amiket előre megvehetek és mit fog majd a doki felírni?

Gondolok itt fürdetőre,hintőporra,popsi krémre babaolajra,játszócumira,ilyesmik.És miből mit ajánlanátok,nektek mi vált be?


2010. dec. 13. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz nekem is első baba, de van egy kis tapasztalatom, meg sok kisgyerekes, babás ismerősöm. :)

A gyerekorvoshoz a terhesség vége felé nyugodtan elmehettek, megismeritek legalább, és akkor felírja a receptes dolgokat.

De sokan szidják pl. a fürdetőt, és vesznek inkább drogériában.

Fürdetőt, krémeket, lázcsillapítót ír fel szerintem az orvos, a többi (cumi, pelus, hintőpor, popsitörlő) babaápolásit nyugodtan vedd meg. Vagy ez már úgysem sok annyira, megveheted a gyerekorvos látogatás után is.

Ja, még alkoholt ír elvileg a köldökcsonk ápolásához.


Mi el fogunk menni a gyerekorvoshoz szerintem február elején, március elejére vagyunk kiírva.


28h km

2010. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megveheted előre:mosdókenőcs-Unguentum hydrophilicum nonionicum,popsikenőcs-bepanten vagy sudocrem esetleg gyógyszertári, A doki ír majd fel a köldökére alkoholt,erre való hintőport,d-viamint.A cumi a te döntésed de nem szokott kelleni még a babáknak ilyen picin(alszik-cicizik)én személy szerint hintőport nem használok,mármint a fenkére.Ez a fürdető amit írtam testápoló is egyben,más nem nagyon kell.A konkrét baba-fürdetőket még kerüld azok ráérnek 1éves kora után,ajándékba biztos fogtok kapni,tedd el késöbbre.Jó babázást!
2010. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felírja: a fürdetőt, a popsikrémet, lázcsillapítót, d-vitamint, K-vitamint, hintőpor, alkoholt.

Ezekből előre meg tudod venni a popsikrémet, a fürdetőt, és most úgy olvastam itt a germicid kúpot, alkoholt, és cink valamilyenes hintőport(a párom köldökcsonk ápolására alkalmas hintőport kért, és kapott gabi hintőport, nekünk rábólintott a gyerekorvos) Ezek nem vény kötelesek, és recept nélkül sem drágák.


Fürdetéshez: mi kezdetektől fogva J&J-t használtunk. Állítólag nagyon csúszik, használhatatlan a gyógyszertári.

Popsikrémet is J&J-t.

Köldökcsonk ápolására kell alkohol, vattakorong és fültisztító pálcika, hintőpor(cinkes)(ezt lehet venni mint írtam, a doki illatmenteset ír fel)

A vitaminokat viszont csak vényre adják ki, adagolással. K-vitamint hetente kell nálunk adni, a D-vitamint pedig naponta egy cseppet.


Minden mást rád bíznak, mit milyet hogyan veszel. Pl nem biztos, hogy elfogad játszócumit, fürdetőből is van kismillió, sajna a gyerek egy tesztalany ezekre:S:(

Nálunk bevált a J&J Naturals, de lehet a csajosnál nem lesz jó.

2010. dec. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!