Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor beindult a szülés,...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Amikor beindult a szülés, otthon vagy máshol, mi volt az első gondolat?

Figyelt kérdés
És utána mit csináltatok közvetlenül? Egy kíváncsi 33 hetes :)
2010. dec. 13. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor beindul a szülés"...

Szerintem ez nem annyira egyértelmű, főleg ha nem a magzatvíz elfolyásával kezdődik.

A fájások eleinte gyengék, akár mi lehet belőle, lehet hogy csak jósló.

Én figyeltem, hogy erősödnek-e, rendszerese-e, ill. hány percenként jönnek.

Úgyhogy nálam nem volt első gondolat...

2010. dec. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor rendszeresek lettek a fájásaim arra gondoltam, hogy össze kellene pakolni.(mert semmim nem volt bepakolva, 37+1 voltam)

Aztán felhívtam a férjem, aki épp dolgozott, hogy én elindulok a kórházba lesz ami lesz mert 4 percesek a fájások:D

2010. dec. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elfolyt reggel az ágyban a magzatvíz. Első gondolatom az volt, hogy oda a 150 ezres kókuszmatrac. :-))) Utána pedig lezuhanyoztam.

Az egész szülésem ilyen prózai volt, sajnos a viharos nagy érzelmek minket elkerültek.

2010. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem otthon indult, és nem a magzatvíz elfolyással kezdődött.Az első gondolatom, az az volt, hogy ez most az vagy nem???

5 perces fájásnak nem mondható, kis szurkákkal kezdődött, lezuhanyoztam, amit még nem tettem a táskába beraktam, és elindultunk a férjemmel a kórházba.Ez volt olyan 18.00 körül, és este 22.30-tól kezdtek az igazi fájások jönni.02.15-kor megszületett kisfiam, 3600g-mal, és 51 cm-rel.Nem volt egyszerű, de nagyon megérte!Könnyű szülést nektek:)

2010. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
pont ilyen sztorikra gondoltam, köszönöm! :)
2010. dec. 13. 16:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hirtelen erős fájásokkal indult az éjszaka közepén, semmihez se volt hasonlítható a fájdalom milyensége. Első gondolatom az volt: miért pont most éjszaka nincs itthon a férjem?? Aztán smst- írtam, meg felhívtam és 2 óra alatt haza is ért...:/ Én addig otthon vajúdtam :)
2010. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én kórházban voltam egy hónapos szülés előtt.Amikor elkezdődött,tízpercesre állt be a fájás délután kettőkor,hajnaltól ötpercesre.Másnap délután ötig így ment,akkor elkezdett szivárogni a víz.Szóltam a nővéreknek,akik mondták,hogy pakoljak össze,és irány a szülőszoba.Közöltem,hogy indulhatunk,össze van pakolva.Ahogy felértünk,megvizsgáltak,és mondták,hogy ha nem akarok egyedül szülni,szóljak azonnal,mert hamar meglesz.A férjemet felhívtam,és miután beért,fél óra múlva megszületett a fiam.Az első gondolatom a pánik volt,de az hamar elmúlt.
2010. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Már kórházban voltam, amikor reggel elöntött a magzatvíz.Hátranéztem, hogy ki az a dinnye, aki azzal szórakozik, hogy leönt egy vödör meleg vízzel, aztán leesett, hogy miről is van szó.:)

Első gondolat?-Hurrá!Nemsokára a kezemben lesz a kislányom!

2010. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
El kezdett folyni a magzatvíz, rohantam a wc-re. Első gondolat: tuti az, vagy bepisiltem? :) Második: Hiába kiabálok a férjemnek, nem hallja (alszik épp), tehát ki kell mennem egy szál semmiben -alul semmi :)-, miközben folydogál a magzatvíz továbbra is, tehát minden olyan lesz... Hogy az ő gondolata mi volt, hogy ezzel ébresztettem, azt nem tudom, de nagyon hülyén nézett :)
2010. dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vulgáris leszek. Kórházban voltam, mert nyitva voltam teljesen. A szobából indultam ki a mellékhelyiség felé, de nem értem el.

Összepisiltem és hánytam magam. Aztán vigyorogva közöltem a szobatársammal aki még kába volt, mert épp csak ébredezett: Végre megkezdődött! :D

Átkacsáztam a szülőszobára, mert már feszített is a fejecskéje, 20 perc múlva megvolt a kicsim.

2010. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!