Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi baj történhet ha otthon...

Mi baj történhet ha otthon idul meg a szülés? Valakivel esett meg? Már az agyamra mennek a szüleim.

Figyelt kérdés
29 hetes vagyok és már azon nyaggatnak hogy költözzek hozzájuk amig nem születik meg,mert egyedül vagyok itthon a két éves fiammal és bármi történhet.panasz mentes a terhességem,még semmi bajom,jól vagyok ,el tudom látni magam mindenben és a fiam is.semmi okát nem látom ennek.és ugy gondolom ha itt az idö telefonálok ,ök jönnek a fiamért én meg indulok a korházba mentövel.mi ezen olyan szörnyü?akinek esetleg otthon indult meg a szülés hogy zajlott?
2011. szept. 12. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi! Ez általában így van,ahogy írod. Nagyon ritka,hogy úgy indul meg,hogy már nincs idő kórházba menni.

Nekem a dokim azt mondta,hogy ha elfolyt a magzatvizem, még hajat mosni is lesz időm!:)

Nyugtasd meg a szülőket,hogy lesz bőven annyi idő,hogy eljöjjenek a nagyobbért!

2011. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.

nekem is volt egy 2,5 évesem, amikor a pici született.

Nálunk szerencsére nem aggodalmaskodta túl senki.

Egy héttel túlhordtam, még akkor is egyedül jártam autóval vizsgálatokra a nagylányommal.

A szülés hajnalban indult be, 3 felé.

Akkor Apa már nem ment be reggel dolgozni.

De végül feleslegesen maradt itthon, mert hajnalban elmúltak a fájások.

Végül mégis elindult dolgozni.

Aztán mégis beindult olyan 13 óra fele.

Akkor szépen hazajött, jött a nagyi is, aki vigyázott a nagylányra.

Mi meg bementünk a kórházba.

2011. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van.

Ők persze csak aggódnak,de ahoyg te gondolod az rendben van, feltéve ha nem többszáz kilóméterre laknak,mert azért a második szülés lehet elég gyors is.


De ha gond nélkül oda tudnak érni hoyg viyázzanak a nagyobbra akkor nem lehet baj.


Boldog további babavárást és könnyű szülést kívánok!

2011. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mamáék 8km-re laknak a kórház meg 25re van.köszi a válaszokat
2011. szept. 12. 11:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm 5 gyereket szült, és mesélte, hogy amikor a 3-ik jött, olyan hó volt télen, hogy a mentő nem tudott elmenni érte, és mire odaértek a mentősök a kocsival, már kint volt a kislány. Sem a másik 2-nek, sem a lánynak semmi baja, de hogy hogyan csinálta, azt nem tudom. Ennek 17 éve.

Csak azért írom, hogy lehet így is.

2011. szept. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az bőven kibírható. Csak aggódnak, a szülők már csak ilyenek :P Én anyám saját magát vitte be a kórházba, mikor megindultam kifelé :DDDDDDDD Na az a szupermami. Mégis ép, egészséges nagylány lettem, és anya is rendben van.
2011. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ó, mintha csak a saját anyámat hallanám:)

25 hetes vagyok, fiam 19 hónapos, sokat vagyunk egyedül.

2011. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

van fiad, tudod, hogy nem ugy zajlik, hogy hopp, kipottyan a gyerek :D

en 12 oraig vajudtam, rogton az elso jelekre bementunk a korhazba, most en is itthon vagyok a ket es fel evesemmel (es meg egy jodarabig ketten leszunk), ha erzem az ido, telefonalok, es megnezunk egy meset vagy beszelgetunk mire ideernek. tok felesleges a korhazba berohanni, az elejen ok se tudnak semmit csinalni ugysem

2011. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd nekem itthon ment el a magzatvizem (hajnali 3-kor), lezuhanyoztam, felöltöztem, 20km-t autóztunk a kórházig, adatrögzítést stb. és még mindig volt időm a szülésig (7.20). Szerintem csak túl aggódják a dolgot, és kímélni akarnak a végére.
2011. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez sokban függ szerintem, hogy milyen volt az előző szülés is. Nálunk én aggódom, hogy remélem nem otthon kell szülni, pedig, kb. 25 percre lakunk a kórháztól (feltéve, ha nem fogunk ki valamilyen lassú autót, mert nem mindenhol lehet előzgetni). De én így voltam, hogy bőven ráérek, elfolyt a magzatvizem, lezuhanyoztam, hajat mostam, azalatt átjöttek a nagyszülők a nagyfiamhoz,és éppenhogy beértünk a kórházba, és megszületett a kicsi fiam. Elejétől a végéig 1 óra 50 perc volt. És ebből az első fél órában nem is volt fájásom, azért voltam olyan bátor, viszont utána rögtön 4 perces kezdődött, mire beértünk, már 2-3 percesek voltak. Ami jó, csak valószinűleg a mostani szülésem előtt kihagyom a fürdést és hajmosást, ugyanis mindez 1 éve volt, én pedig 9 hét múlva újra szülök (ha nem előbb, mint a többivel.)

Persze azt mondják minden szülés más, de az orvos viszont közölte, hogy mivel a szervezet még emlékszik az előzőre, nagy esélyem van, hogy uilyen gyors (ha nem gyorsabb) lesz a mostani is.

De ez csak a saját esetem, persze, nem biztos, hogy nálad is ez lesz, hiszen nekem nagyon-nagyon hamar lezajlott az egész. Szóval azért nem ijesztgetni akartalak, de nem minden esetre igaz, hogy van bőven idő még fürödni, stb.-re is.

2011. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!