Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e valakinek tapasztalata...

Van-e valakinek tapasztalata vastagbélből képzett hüvely műtét utáni terhességről? Ha igen akkor volt-e bármilyen alhasi fájdalma, hányadik héten szült?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi???

Egyébként nincs, de miről van szó?

2011. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt hittem végre van valaki.:(

Ez van amit kérdeztem, ennyi.

2011. febr. 18. 19:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de ez egy elég differenciált probléma. Mivel ezt az eljárást nagyon ritkán alkalmazzák még termékeny nőkön. Én eddig csak olyannál találkoztam ilyennek, akinek méheltávolítása és hüvelycsonkolása volt egészségügyi okból (rák), így őt a terhesség nem érinti.

Én a helyedben a kezelőorvosomnál érdeklődnék sorstársak iránt, akik esetleg beszélgetnének veled a saját tapasztalatairól.

Én is nagyon nehezen találtam sorstársakat másmilyen nőgyógyászati probléma ügyében.

Nekem a nőgyógyászom segített ebben.

Ahogyan én tapasztaltam, vagy kevés ilyen eset van vagy tabu róla beszélni.

2011. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem in situ carcinomám volt+HPV+P4+HSIL féle diagnozisokkal. A méhemet nem érintette a kór és a mélyebb szöveteket sem mert laphámsejtben lassabban terjed. Szerencsére. Így kivették az egész hüvelyt (ott volt a carcinoma)+külső méhnyakat és vastagbélből építették ki a méhszájat is vastagbélből képezték. Ez azért volt fontos, hogy lehessen még gyerekem. Sikerült. Sajnos az orvosommal telefonon szoktam beszélni és már meg akartam tőle kérdezni, hogy a többiek, hogy viselték, de mindig annyi kérdés van. Az orvosom szerint minden rendben lesz.

Olyan sorstársat ismerek egyet akinek ilyen műtéte volt, de neki már van gyereke és már nem akar többet.

Könyvben mutatta az onkológus az első nőt aki így szült, de eszembe sem jutott, hogy velük vegyem fel a kapcsolatot.

Nem kellene, hogy tabu legyen, sok nő méhét meg lehetne menteni, ha tudnák, hogy van rá lehetőség, de sajnos még az orvosok sem közlik, hogy van ilyen orvos csapat Magyarországon. Ki akartak pakolni engem, de nem engedtem mert a hüvelyemet is ki akarták venni és gondolták bezárják éljek így.

Egy kicsit hosszúra sikeredett a történet. Kb. ennyi dióhélyban.

Minden jót neked!

2011. febr. 21. 11:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Bocsi és még annyi, hogy itt a lényeg a méh megtartása, tehát nem értem ,te, hogy találkoztál olyannal akinek csonkolása és eltávolítása is volt és ehhez hasonlítod. Az teljesen más.
2011. febr. 21. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A lány, akit én személy szerint ismerek, neki azért csináltak így hüvelyt, mert 28 évesen azt mondta, hogy abba még beletörődik, hogy nem lehet gyereke, de hogy még a férjről is le kelljen mondania?! Neki is be akarták az egész hüvelynyílást zárni, és annyi, élj boldogan...

Azóta neki eltelt 3 év, talált férjet és most fogadnak örökbe. Azt, hogy miért szedték ki a méhét is, azt nem tudom.

2011. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én nem tudtam bele törődni, jártam minden felé, kutattam kerestem. Aztán jártam természetgyógyászokhoz is és az egyik aki kineziológus ő mondta meg ennek a dokinak a nevét így jutottam el hozzá. Itt Mo.-on csak ők végzik, a doktorom dolgozta ki többek között az eljárást. Bemutató műtétes voltam. Azért lehetett ez az eljárás mert a méhem nem volt beteg akkor meg minek vennék ki.

Volt akinek ki kellett addigra venni és be is volt zárva őneki a combjából levett bőrből építették ki az új hüvelyt, de volt aki anélkül született annak is külső bőrből lett képezve. Persze méhe nincs, de lehet majd később már kísérleteznek külföldön a transzplantálással és akkor a gyerek kihordás idejére beültetik.

Ilyenek voltak. Nem mindennapos műtét, de csinálják csak sajnos engem sem orvos utalt hozzá, pedig ismerik.

A történetemet dióhéjban írtam le, de 6 évig tartott, mert mindig csak a méhnyakból faragtak a boltozaton meg élt és virult a carcinoma, de ez senkit nem érdekelt rajtam kívül.

Örülök, hogy nem mentem bele, hogy kipakoljanak, pedig mondták ám, hogy mit képzelek meg fogok így halni én meg csak mentem és itt az eredménye 36.hetében vagyok a terhességnek.

2011. febr. 21. 15:12
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Ha szabadna érdeklődnöm ki volt az a doki aki neked megcsinálta ezt a műtétet?

Nagy szükségem lenne nekem is rá!

Válaszod előre is köszönöm!

2011. ápr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia, a Szent István kórházban van egy orvos csapat akik ilyen speciális műtéteket végeznek. Engem dr Ungár László műtött, ő jelenleg kedden vagy szerdán található a kórházban ezt pontosan nem tudom. Ajánlom még dr Pálfalvi Lászlót. Nekik köszönhetem, hogy meggyógyultam és születhetett kisbabám. Csodálatos orvosok, hatalmas tudásuk van. Nem lehet ezt szavakkal kifejezni.

Neked mi a problémád? Jobbulást kívánok neked!

2011. máj. 1. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!