Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után volt segítségetek...

Szülés után volt segítségetek amikor hazajöttetek a kórházból? Jó volt vagy nem?

Figyelt kérdés
Igazából én nem szeretném ha odajönne valaki segíteni.Anyósom viszont kijelentette,hogy eljön több hétre.Meg sem kérdezte,hogy szeretném e,csak bejelentette.Tudom,hogy idegesítene hisz ismerem.Már most beleakar szólni a baba gondozásába,pedig még a pocakomban van.Egyszerűen mondjam meg neki,vagy tényleg jó ha valaki ott van még velünk?
2010. dec. 15. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Háát.. én a helyedben megmondanám neki, hogy ne jöjjön. Én nem vágynék az anyósomra akkor, bár még nem született meg a babám.
2010. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Nem hiányzott senki.


Anyósom azzal segitett hogy vasárnaponként nála ebédeltünk és akkor Ő is babázhatott. Én meg alhattam...


Az hogy bárki rokon idejött volna több napra áááááááá max neki jó. Sokan azt hiszik hogy a házimunka a sok pedig az nem vészes egy levest felrakni egy húst kisütni könnyü úgy hogy a kicsi 2-3 órákat alszik és ágyút lehetne mellette sütögetni.


Nálunk nem volt senki és nem is hiányzott. Hazajöttünk mostam teregettem a védőnő pont vasalás közben kopogtatott vásárolni a férjem járt szóval meg lehet oldani segitség nélkül.

2010. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy azt szeretnéd, hogy anyukád segítsen az első napokban és ne ő. Csak megérti...

Jó, ha van ott valaki ilyenkor veled, de az olyan valaki legyen, akivel meg tudod beszélni a dolgokat és ha valamire azt mondod, hogy nem, akkor figyelembe veszi. Úgy tűnik anyósod nem ilyen. Szerintem ha nem akarsz magadnak felesleges plusz idegeskedést az első hetekben, akkor ne engedd. Esetleg kérd meg a férjed, hogy beszéljen az anyjával.

2010. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
hasonló helyzet, én már mondtam neki, hogy az első heteket szeretnénk minél kevesebb látogatóval, lehetőleg hármasban tölteni. remélem eljutott hozzá a lényeg :)
2010. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Első 2 hétben nagyon jól jött a segítsèg! Nehezen bírtam felkelni az ágyból, vagy felállni ülésből!

Jó volt hogy valaki oda hozta a babàt hogy megszoptassam, valaki kimos kivasal főz mosogat, segít levinni a babakocsit, elmegy a boltba!

Elringatja a babát, vagy ha apa későn jön segít a fürdetésnél!

Fogdd el a segítségét, csak te légy a babával, ő meg végezte a házimunkát!

2010. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretm volna ha ott let volna bárki is, csak mindenbe bele akar majd szolni és esetleg veszekedni fogtok, ami nem tesz jót neked sem a babádnak, én szolnék h várjon még egy kicsit ha oda akar jönni, mond meg neki h nincs szükséged segísége.
2010. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igazatok van és én is így érzek.Mondtam is a páromnak,hogy beszélni kell vele.Az a baj,hogy elég nehéz típus.Hisztizik,megsértődik,nem szól az emberhez ha valami baja van.Sőt volt,hogy öngyilkossággal fenyegetőzött mert a párom apja eljött hozzánk./elég csúnya válásuk volt/

Viszont nem fogom hagyni,hogy az legyen amit ő akar.Remélem megérti,hogy hármasban szeretnénk lenni.

2010. dec. 15. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos jó a segítség attól, akivel jó a kapcsolatod. De egy olyan nőtől, mint anyósod, csak rossz lesz. Nálunk ugyan ez a helyzet mint nálatok,annyi a külömbség,h. én nem tudom levakarni magamról, bármennyire is szeretném anyóst, mert a közvetlen szómszédunk. Nagyon de nagyon félek az első hetektől.

37+4hkm

2010. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Ti nagy napotok, a Ti első pár napotok, hetetek együtt hármasban, nincs semmi keresnivalója ott senkinek, míg Te nem látod jónak. Te vagy a gyerek anyja, Te szülsz, össze kell szoknotok.

Hogy jó-e a segítség? Csak az ami nem terhes. Anyukám sokat segített, de eszébe sem jutott ideköltözni! Ha szóltam ugrott, hozott ebédet, ment a gyógyszertárba...amit épp a férjem nem tudott volna elintézni. Hozzon 2naponta ebédet, vagy vigye el a vasalnivalót, de NE költözzön oda. Amúgy meg a férjed is tud segíteni, azért lesz otthon.

Mondd meg anyósodnak, hogy köszönöd, de szeretnétek hármasban tölteni az első időszakot. Látogatni lehet ha szóltok, ha segíteni akar, akkor néha hozzon ebédet, de máskülönben nem szorulsz segítségre. Ezen SEMMI JOGA megsértődni. Különben is NAGYON FONTOS a Te nyugalmad, mert a tejtermeléshez is FONTOS, valamint a baba is érzi a hangulatod.

Ha ennyire akaratos, legjobb ha már most elkezded leépíteni, mert aztán a fejedre nő és mindenbe bele fog szólni.

Minden jót és kitartás!

14 hónapos kislány és 30 hetes pocaklakó anyukája

2010. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám segített rengeteget!

Ha kértem babázott, ha kértem főzött, takarított...

Esze ágába sem volt beleszólni a kicsit körül bármibe is, ha valami nem ment megkérdeztem elmondta a tanácsát.

Ha nem ilyen lenne a kapcsolatunk akkor nem engedte volna hogy itt legyen.

Anyósom már a pocakos korszakban próbált mindenbe beleszólni, nem is kellett ide...

Azóta sem szívesen látom, nem is sűrűn jön.

2010. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!